РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000596731<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Волошин М. А. 
Розподіл рецепторів до лектину арахісу в структурах підшлункової залози щурів в ранньому післянатальному періоді в нормі та після внутрішньоутробної дії антигенів / М. А. Волошин, Н. В. Грінівецька // Галиц. лікар. вісн.. - 2015. - 22, 3 (ч. 1). - С. 42-44. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Лектини визнані найбільш інформативними молекулярними маркерами, що дозволяють вивчити ідентифікацію глікокон'югатів клітин і тканин, вивчати їх динамічний розподіл у фізіологічних за патологічних умов, що дозволяє поглибити розуміння молекулярних особливостей морфогенезу тканин і органів. Тканині компоненти ідентифікують за допомогою декількох груп лектинів, зокрема лектину арахісу (PNA), який виявляє вуглеводний залишок <$E beta>-D-галактози, не взаємодіючи з N-ацетил-D-галактозаміном. Мета дослідження - вивчення динаміки розподілу рецепторів до лектину арахісу у структурах підшлункової залози (ПЗ) в постнатальному періоді в нормі та після внутрішньоутробної дії антигенів. Встановлено, що розподіл рецепторів до лектину арахісу у структурах ПЗ характеризується неоднорідністю, відображає ступінь їх функціональної зрілості та різні властивості її структурних компонентів. В ранньому післянатальному періоді в ПЗ спостерігається збільшення біосинтезу залишків <$E beta>-D-галактози в тканинах органу. Збільшення експресії залишків <$E beta>-D-галактози в сполучнотканинних структурах ПЗ у антигенпремійованих тварин, може свідчити про прискорений розвиток структур органу, що в подальшому може супроводжуватись їх функціональною незрілістю.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.6-2 + Е60*694.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського