РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000596746<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Дмитришин Б. Я. 
Особливості перебігу гострого обструктивного бронхіту у дітей раннього віку / Б. Я. Дмитришин // Галиц. лікар. вісн.. - 2015. - 22, 3 (ч. 1). - С. 82-84. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Обстежено 36 дітей у віці від 3 місяців до 3 років, хворих на гострий обструктивний бронхіт (ГОБ), та 30 дітей з гострим простим бронхітом. Використано клінічний метод, рентгенографію органів грудної клітки, імунологічні методи. Всі діти з ГОБ одержували оральну регідратацію, амброксол перорально, сальбутамол, будесонід у вигляді дозованого аерозолю за допомогою спейсера або небулізації у відповідних вікових дозуваннях. Встановлено, що вперше ГОБ виникав у першому півріччі життя у переважної більшості дітей (64,1 %). Сімейний алергологічний анамнез був обтяжений у 91,6 % дітей, власний алергологічний анамнез - у 47,2 % дітей. На грудному вигодовуванні знаходилось 30,6 % дітей, на змішаному - 33,3 %, на штучному - 36,1 % дітей. При поступленні у хворих на ГОБ відзначали: інтоксикаційний синдром (72,2 %), вологий малопродуктивний кашель (75,0 %), помірно виражену експіраторну задишку (77,8 %), коробковий звук при перкусії грудної клітки, при аускультації - жорстке дихання із сухими та вологими хрипами (91,7 %). Рентгенологічно - посилення бронхолегеневого малюнку, ділянки гіпопневматизації в латеральних відділах. У крові визначалися: еозинофілія (47,2 % хворих) та анеозинофілія (13,9 %); зменшення в сироватці крові IgG, IgA, підвищення вмісту IgE у дітей, хворих на ГОБ. Після проведеного лікування дітей з ГОБ клінічно кашель зберігався ще 9 днів, задишка - 1,5 дні, фізикальні явища над легенями - 3 дні. При дослідженні імунного статусу рівень IgG та IgA дещо зріс, IgE несуттєво знизився у дітей обох досліджуваних груп, проте залишався достовірно підвищеним у порівнянні з показниками здорових дітей. Проведене лікування не внесло суттєвих корективів до показників імунологічного статусу хворих, відзначалася лише тенденція до їх нормалізації, при цьому у дітей з ГБ вона була динамічнішою.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.201.1-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського