РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000596751<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Камінський Р. Ф. 
Ультрамікроскопічні зміни міокарда щурів за умови субхронічної ртутної експозиції та її корекції / Р. Ф. Камінський, Л. О. Стеченко, Л. М. Сокуренко, Ю. Б. Чайковський, О. І. Кривошеєва // Галиц. лікар. вісн.. - 2015. - 22, 3 (ч. 1). - С. 97-99. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Досліджено дії малих доз ртуті на організм та корекції її токсичних впливів. Мета дослідження - оцінка морфофункціональних змін стінки серця за умов субхронічної експозиції малих доз ртуті та її корекції унітіолом та кверцетином. Досліди проведені на 20 білих безпородних щурах-самцях, у яких моделювали стан токсичної міокардіопатії розчином хлориду ртуті (II) в дозі 0,01 LD50 ртуті (субхронічна інтоксикація), шляхом внутрішньоочеревного введення малих доз (концентрацій) ртуті та корекції кардіопротектором унітіолом в дозі 0,01 мг на 100 г маси тіла, кверцетином в дозі 0,001 мг на 100 г маси тіла або їх комбінацією у цих дозах. Вивчення особливостей змін у міокарді щурів електронно мікроскопічним методам показало, що при застосуванні унітіолу практично відсутні перескорочені міофібрили, хоча зберігається міоцитоліз. Відмічено наявність крупних ядерець та транскрипційно активного еухромагину, а також канальців гранулярної та агранулярної ендоплазматичної сітки, присутність юних, новоутворених органел мітохондрій. При застосуванні кверцетину зростає кількість канальців як агранулярної, так і гранулярної ендоплазматичної сітки, а також добре розвинутий комплекс Гольджі. Зменшується кількість ліпідних включень, фагосом та гранул ліпофусцину. Отже за умови субхронічної ртутної експозиції та спільної фармакологічної протекції унітіолом та кверцетином відновлено структури міокарда за рахунок позитивного впливу на гемомікроциркуляторне русло, а саме: його термінальної ланки - кровоносних капілярів. Поліпшення мікроциркуляції сприяє відновленню білоксинтетичного та скоротливого апаратів кардіоміоцитів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.13-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського