РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000597099<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Заруцький Я. Л. 
Діагностичний моніторинг перебігу травматичної хвороби у постраждалих з поєднаною краніо-абдомінальною травмою / Я. Л. Заруцький, А. Є. Ткаченко, В. М. Коваленко // Хірургія України. - 2015. - № 4. - С. 14-19. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Мета роботи - покращити систему діагностичного моніторингу перебігу травматичної хвороби у постраждалих з поєднаною краніоабдомінальною травмою (ПКАТ). Для порівняльного аналізу схем діагностичного моніторингу було сформовано 2 клінічні групи постраждалих з ПКАТ: контрольну (n = 138) - клініко-лабораторне спостереження та основну (n = 143) - скринінгові інструментальні дослідження та апаратне спостереження. За допомогою методів нейровізуалізації виявлено негативну динаміку в 11-ти (7,7 %) постраждалих основної групи, з них у 6-ти установлено показання до відтермінованих краніотомій. Вимірювання внутрішньочеревного тиску (ВЧТ) було високочутливим методом (87,5 %) діагностики інтраабдомінальних ускладнень (ВЧТ підвищувався на 43 - 88 % за 2 - 12 год). Ультразвукове дослідження (УЗД) плевральних порожнин надавало змогу швидко виявляти ускладнення, які призводять до рестрикції легень (пневмоторакс, транссудат, ексудат). В основній групі їх виявлено у 30-ти (21 %) випадках, що вдвічі більше, ніж у контрольній (14 (10,1 %), <$Eroman p~<<~0,05>). Висновки: діагностичний моніторинг застосовують для виявлення наслідків та ускладнень травми, етапної переоцінки прогнозу для життя та визначення термінів проведення термінових, відтермінованих операцій та операцій другої черги у разі застосування технології Damage control. Його обсяг залежить від тяжкості травми та її анатомо-морфологічних особливостей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.08-3 + Р638.77-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24001 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського