РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000597104<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Спахі О. В. 
Діагностика та лікування природженого пілоростенозу в дітей з використанням малоінвазивних технологій / О. В. Спахі // Хірургія України. - 2015. - № 4. - С. 44-48. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Мета роботи - вивчити можливості ендоскопічної техніки для діагностики та лікування природженого пілоростенозу в дітей. Обстежено 89 дітей з природженим пілоростенозом. До дослідної групи було залучено 45 дітей, до контрольної - 44. Середній вік хворих в обох групах - 3 - 5 тиж. Усім хворим до операції, крім об'єктивних, загальноклінічних та біохімічних методів дослідження, виконали ультразвукове дослідження. Контрастну рентгеногастрографію застосували у 28-ми (64 %) дітей контрольної групи, фіброгастродуоденоскопію - у 32-х (71 %) дітей дослідної групи. Всім дітям виконали стандартну гплороміотомію за Фреде - Вебером - Рамштедтом. Проаналізовано 37 випадків лапароскопічної пілороміотомії. Результати шлункової pH-метрії свідчили про наявність переважно гіперацидності (середнє значення pH - <$E3,5~symbol С~0,8>). У дослідній групі у 12-ти (28 %) дітей результати клінічної оцінки та ультразвукового дослідження шлунка виявилися інформативними, у решти - сумнівними, шо потребувало проведення фіброгастродуоденоскопії шлунка з оцінкою ступеня прохідності пілоричного канату. Під час дослідження виявлено поліморфні зміни. Явища езофагіту та антрум-гастриту відзначено переважно в дітей віком понад 1 міс та з гіпотрофією III ступеня. Цим дітям під час дослідження у дванадцятипалу кишку проводили поліуретановий зонд діаметром 1,0 - 1,5 мм. Краплинне ентеральне введення материнського молока об'ємом 10 мл/кг маси тіла на год та парентеральне введення препаратів для корекції порушень гомеостазу надало змогу протягом (<$E24,0~symbol С~1,2>) год (<$Eroman p~symbol Г~0,05>) забезпечити адекватну доопераційну підготовку. Аналіз випадків лапароскопічних втручань засвідчив сприятливіший перебіг раннього післяопераційного періоду, що надало змогу швидко відновити нормальний об'єм вигодовування та скоротити термін стаціонарного лікування. Висновки: фіброгастроскопія у разі природженого пілоростенозу показана за неефективності об'єктивного дослідження та ультрасонографії шлунка і є високоінформативним методом діагностики. Ентеральне зондове харчування надає змогу зменшити об'єм інфузійної терапії, скоротити термін доопераційної підготовки, сприяє пришвидшенню відновлення фізіологічного об'єму вигодовування в післяопераційний період. Використання лапароскопічної техніки для оперативного лікування максимально знижує травматичність втручання, забезпечує добрий косметичний ефект і полегшує перебіг післяопераційного періоду.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.457.465.205.0

Шифр НБУВ: Ж24001 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського