РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000597185<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ганусевич І. І. 
Матриксні металопротеїнази як фактори стромального мікрооточення пухлини: роль у перебігу мінімальної залишкової хвороби при раку шлунка / І. І. Ганусевич, Л. А. Мамонтова, А. В. Ковельська, Л. Д. Гуменюк, С. П. Меренцев, С. П. Осинський // Онкология : прил. к журн. "Эксперим. онкология". - 2015. - 17, № 3. - С. 169-176. - Бібліогр.: 39 назв. - укp.

Матриксні металопротеїнази (ММП) активуються за умов гіпоксії, є фактором мікрооточення пухлинних клітин у первинній пухлині та місцях віддаленого метастазування, забезпечують дисемінацію пухлинних клітин. Сьогодні особливий інтерес онкологів сфокусований на вивченні ММП як тригерів виходу дисемінованих пухлинних клітин (ДПК) зі "сплячого: стану у разі мінімальної залишкової хвороби (МЗХ). Мета роботи - дослідити залежності між показниками активності желатиназ у пухлині та кістковому мозку (КМ) і деякими гіпоксія-асоційованими факторами мікрооточення у випадку раку шлунка (РШ), виявити зв'язки між рівнями активності желатиназу КМ хворих на РШ та стадіями захворювання, рівнем метастазування, наявністю ДПК у КМ; а також визначити залежності між показниками активності желатиназ у КМ і тривалістю життя пацієнтів для можливого їх використання у разі прогнозу перебігу МЗХ. Досліджено 282-х хворих на РШ (174 чоловіки, 108 жінок), яких розподілили за стадіями захворювання таким чином: 48 осіб - I, 80 - II, 85 - III, 69 - IV стадія. Використано методи зимографії в поліакриламідному гелі, імуногісто- та імуноцитохімічні. У статистичній обробці використано t-критерій Стьюдента, кореляційний аналіз, аналіз виживаності за Капланом і Мейєром. Виявлено кореляції між активністю ММП-2 та -9 у КМ хворих на РШ, з одного боку, та експресією гіпоксія-асоційованих білків (HIF-1), щільністю мікросудин за експресією CD34 та Fit-1 у пухлинах, з іншого (r = 0,30 - 0,51; <$Eroman p~<<~0,05>). Рівні активності желатиназ у КМ хворих на РШ не корелюють із показниками як метастазування у лімфатичні вузли, так і віддаленого метастазування (<$Eroman p~>>~0,05>). Для всіх досліджених пацієнтів, а також для тих із них, у кого клінічно не виявлено віддалених метастазів (категорія M0), достовірно підтверджено зв'язок наявності ДПК із ММП-2. Активність останньої в КМ за відсутності ДПК була майже у тричі нижчою за активність у КМ з наявними ДПК. Пацієнти, які не проходили післяопераційну терапію, з активністю ММП-2 у КМ <$E<<~2,8> у.о. живуть достовірно довше, ніж пацієнтки з вищою активністю (p = 0,016). Пацієнти з активністю ММП-9 у КМ <$E<<~3,0> у.о. живуть довше, ніж з вищою активністю, хоча різниця недостовірна (p = 0,218). При цьому як за відсутності, так і за наявності ДПК у КМ кращу загальну 3-річну виживаність відзначено у групах з активністю ММП-2 <$E<<~3,6> та <$E<<~4,8> у.о. відповідно. Вірогідно, в першому випадку ММП-2 контролює дисемінацію, а в другомуівихід ДПК зі "сплячого" стану. Висновки: желатинази КМ є гіпоксія-асоційованими факторами мікрооточення у разі РШ; ММП-2 у КМ хворих на РШ асоційована з дисемінацією пухлинних клітин і є маркером МЗХ; ММП-2 та-9 у КМ можуть бути використані для контролю перебігу захворювання у пацієнтів із РШ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.433.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14160/прил. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського