РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000597210<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кіндрат Г. В. 
Стан мікробіоценозу ротової порожнини у хворих із патологією шлунково-кишкового тракту / Г. В. Кіндрат, Н. С. Гаврилюк, Н. М. Яцинович // Сучас. гастроентерологія. - 2015. - № 6. - С. 39-44. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Мета роботи - вивчити стан мікробіоценозу слизової оболонки (СО) ротової порожнини (РП) у хворих із захворюваннями шлунково-кишкового тракту (ШКТ) та оцінити діагностичну і практичну цінність одержаних результатів. Обстежено 34-х (18 жінок і 16 чоловіків) госпіталізованих хворих із захворюваннями ШКТ у стадії загострення віком від 42-х до 50-ти років. Усім хворим проведено верхню ендоскопію та ультразвукове дослідження органів черевної порожнини. Гастродуоденіт мав місце у 4-х хворих, виразкова хвороба шлунка - у 3-х, хронічний холецистит - у 4, хронічний панкреатит - у 3-х, поєднана патологія і у 20-ти хворих. У групу порівняння було залучено 15 осіб віком 23 - 25 років без скарг з боку ШКТ, у яких РП була санованою. Проведено огляд РП для виявлення змін у твердих тканинах зуба, тканинах пародонта та СО РП. Забір матеріалу зі СО РП проводили вранці натще шляхом зішкрібання стерильним шпателем зі СО різних відділів РП. Матеріали фарбували за методикою "Лейкодиф 200" Biolatest. Препарати вивчали за допомогою мікроскопа Primo StarZEISSPlan-Achromat. В усіх пацієнтів виявлено характерні зміни на СО РП відповідно до соматичного захворювання. Мазки хворих із поєднаною патологією містили різні види мікроорганізмів, окрім паличкоподібних лактобактерій, і значну кількість лейкоцитів (8 - 25 у полі зору). У здорових осіб спостерігали незначну та помірну кількість коково-стафілококової флори, паличкоподібних лактобактерій (2 - 5 у полі зору), поодинокий псевдоміцелій гриба Candida, лейкоцити та фузобактерії були відсутні. Висновки: мікробіоценоз РП суттєво відрізняється у хворих і здорових осіб. Найсуттєвіші зміни мікробіотопу язика (наявність значної кількості умовно-патогенних і патогенних мікроорганізмів та відсутність лактобакторій) спостерігали у хворих із поєднаною патологією. Зміни мікробіотопу язика можна використовувати як донозологічний тест діагностики порушень ШКТ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413 + Р264.862

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23117 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського