РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000597368<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Декіна С. С. 
Лізоцимвмісний препарат "штучна сльоза": отримання, властивості / С. С. Декіна, І. І. Романовська, О. П. Сотнікова // Мікробіологія і біотехнологія. - 2015. - № 4. - С. 46-52. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Мета - розробка і дослідження хімічних і фізичних властивостей лізоцимвмісних очних крапель - "штучна сльоза" - перспективного препарату для лікування синдрому "сухого ока". Бактеріолітичну активність лізоциму визначали турбідиметрично, використовуючи як субстрат Micrococcus lysodeikticus 4698. Вміст протеїну визначали за методом Лоур - Хартрі, в'язкість на віскозиметрі Оствальда, густину за допомогою ареометра, осмоляльність препарату - осмометром Tear Lab Osmolarity System. Запропоновано перспективний для сльозозамінної терапії препарат "штучна сльоза" у формі очних крапель, що містять лізоцим як природний антибактеріальний компонент сльози. Відзначено повне збереження високої бактеріолітичної активності включеного ензиму (38 200 +- 2 000 од/мл). Показано, що розроблені краплі мають близькі зі слізною рідиною значення в'язкості, густини і осмоляльності, що відповідає вимогам, пред'явленим до таких. Встановлено, що лізоцим, стабілізований в препараті декстраном і гідроксипропілметилцелюлозою, після попередньої стерилізувальної фільтрації зберігається за умов низьких температур (0 - 4 <$E symbol Р>C) протягом 12 місяців з 96,4 % збереженням вихідної бактеріолітичної активності. Висновки: в результаті проведених досліджень вперше розроблено препарат "штучної сльози" у вигляді крапель з включеним лізоцимом. Розроблений препарат перспективний для подальших біологічних досліджень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л663.12 + Р281.7/9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25976 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського