РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000597689<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Kucher T. V. 
The chromatographic study of the extracts of glibenclamide, gliclazide and glimepiride obtained from biological objects = Xроматографічне дослідження вилучень глібенкламіду, гліклазиду та глімепіриду з біологічних об'єктів / T. V. Kucher, S. I. Merzlikin // Вісн. фармації. - 2015. - № 4. - С. 3-7. - Бібліогр.: 14 назв. - англ.

Висвітлені результати стосовно опрацювання стандартизованих авторами умов виявлення та ідентифікації похідних сульфонілсечовини (ПСС): глібенкламіду, гліклазиду та глімепіриду, які були одержані при хроматографуванні їх вилучень з тканин печінки методом ТШХ. Для ізолювання ПСС з біологічного об'єкту застосовували загальні для хіміко-токсикологічного аналізу лікарських речовин методи: підкисленою водою (метод Васильєвої) та підкисленим етанолом (метод Стаса-Отто). Одержані хлороформні екстракти ПСС хроматографували в тонкому шарі відповідно до методології ТШХ-скринінгу лікарських речовин у 2 етапи. На першому етапі досліджень як загальну рухому фазу використовували етилацетат, а на другому - спеціальні для досліджуваних сполук системи: етилацетат-кислота ацетатна льодяна (49,5:0,5) та метиленхлорид-етилацетат-кислота ацетатна льодяна (50:50:1). Для виявлення зон їх адсорбції використовували специфічні реагенти: 1 % розчин ваніліну та 5% розчин хлоралгідрату. Встановлено, що при хроматографуванні хлороформних екстрактів ПСС, попередньо уведених у модельний зразок печінки в концентрації 20 мг на 50 г біологічного об'єкту та виділених з останнього методом Стаса-Отто, їх значення Rf задовільно відповідали хроматографічним параметрам відповідних стандартних речовин. Проте при хроматографуванні хлороформних екстрактів ПСС, уведених у біологічний об'єкт в аналогічній концентрації та виділених з нього методом Васильєвої, зони їх адсорбції у тонкому шарі не виявлені. У разі збільшення концентрації досліджуваних сполук до 50 мг на 50 г біологічного об'єкту та хроматографуванні відповідних хлороформних екстрактів, одержаних за допомогою методу Васильєвої, їх значення Rf не відповідали хроматографічним параметрам відповідних стандартних речовин. Отже, застосування методу Васильєвої для ізолювання досліджуваних ПСС з тканин печінки негативно впливає на чутливість їх виявлення та параметри хроматографічної рухливості в тонкому шарі сорбенту. Запропоновані та стандартизовані умови виявлення та ідентифікації лікарських речовин ПСС за допомогою методу ТШХ визначені придатними для хіміко-токсикологічного дослідження їх хлороформних екстрактів, одержаних з тканин печінки за допомогою методу Стаса-Отто.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р284.1 с + Р282.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14678 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського