РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000597818<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Січкар С. М. 
Теорія фононів у металах / С. М. Січкар // Успехи физики металлов. - 2015. - 16, № 3. - С. 229-264. - Бібліогр.: 47 назв. - укp.

Розглянуто еволюцію теоретичних засад розрахунків фононних спектрів у кристалах. Показано принципові складнощі під час застосування стандартної теорії збурення для перехідних металів. Детально проаналізовано недоліки феноменологічних теорій, що базуються на використанні теорії груп для пошуку нееквівалентних елементів динамічної матриці та експериментальних значеннях фононних частот у високосиметрійних напрямках. На прикладі гексагональних щільнопакованих перехідних металів Y, Sc, Tc та Ru розраховано фононні спектри та густину фононних станів за методом лінійного відгуку. Як базис для розрахунку електронного спектра використано лінійні "маффін-тін"-орбіталі в моделі розрахунку, де береться до уваги реальна повна форма кристалічного потенціалу (ПП ЛМТО). Вищезгадані метали цікаві, як мінімум, з двох теоретичних точок зору. По-перше, всі вони досить добре вивчені експериментально. Це надає змогу порівняти розрахунки з даними невтронної спектроскопії, а також оцінити точність феноменологічних моделей, що застосовувалися раніше для обчислення фононних спектрів. По-друге, для всіх вищезазначених ГЩП-металів відношення параметрів гратниці c/a відрізняється від ідеального значення (8/3)<^>1/2. Таким чином, реальна форма кристалічного потенціалу у середині "маффін-тін"-сфери, на відміну від, наприклад, ГЦК-гратки, за сферичної апроксимації буде мати топологічну похибку, що корелює з відхилом значення c/a від ідеального. Застосування ПП ЛМТО знімає останню проблему.


Індекс рубрикатора НБУВ: В371.331 + В378.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23022 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського