РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000597916<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Малиш Н. Г. 
Епідеміолого-клінічні аспекти діареєгенних ешерихіозів на сучасному етапі / Н. Г. Малиш, О. М. Чемич, С. В. Гуріна // Журн. клініч. та експерим. мед. дослідж.. - 2015. - 3, № 2. - С. 317-325. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

З метою визначення сучасних епідеміологічних та клінічних особливостей діареєгенних ешерихіозів у північно-східному регіоні України, використовуючи епідеміологічні, клінічні та статистичні методи дослідження, проведено ретроспективний аналіз захворюваності та клінічного перебігу, встановлено сучасну етіологічну структуру, виявлено фактори ризику. Інцидентність на діареєгенні ешерихіози коливається від 1,7 до 5,4 на 100 тис. населення з помірною тенденцією до зростання. В етіологічній структурі домінують ентероінвазивні кишкові палички. Найвищі показники захворюваності реєструються у лютому, березні, квітні та серпні. Найчастіше хворіють діти у віці від 1-го до 4-х років (<$Eroman p~<<~0,05>). Клінічний перебіг у дорослих осіб діареєгенних ешерихіозів, спричинених різними групами патогенних ешерихій, достовірно не відрізняється (<$Eroman p~<<~0,05>). Виділення патогенних E. coli у "декретованих" і контактних осіб перевищує рівні захворюваності відповідно у 10 і 40 разів. Кореляційної залежності між частотою ізоляції патогенних сероварів кишкової палички в осіб, обстежених з профілактичною метою, осіб з епідемічного осередку і виявленням хворих на діареєгенні ешерихіози не виявлено (відповідно r = 0,33; mr = 0,29 і r = -0,49; mr = 0,43). Встановлено достовірний прямий сильний кореляційний зв'язок (r = 0,98; mr = 0,1) між показниками захворюваності дітей віком до 1-го року і дорослих. Передвісником зростання захворюваності на ентероінвазивні інфекції, спричинені E. coli є збільшення частоти виявлення зразків продуктів харчування, які не відповідають нормативним санітарно-бактеріологічним показникам (r = 0,58; mr = 0,2).


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.123 + Р194.123

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69231/мед. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського