РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000597917<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Нетяженко Н. В. 
Вплив статі на найближчі прогнози та ефективність тромболітичної терапії у пацієнтів із гострим коронарним синдромом із елевацією сегмента ST / Н. В. Нетяженко // Журн. клініч. та експерим. мед. дослідж.. - 2015. - 3, № 2. - С. 326-332. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Мета роботи - вивчити та порівняти результати фармакологічної реперфузії та її вплив на перебіг ГКС у обох статей. 73-х пацієнтів було розподілено на наступні групи: I група (n = 14 чоловіків, n = 14 жінок) - пацієнти, яким було проведено тромболітичну терапію (ТЛТ) до 4 год від початку перших симптомів і II група (n = 20 чоловіків, n = 20 жінок) - пацієнти, яким було проведено тромболітичну терапію у термін <$E>>~4~<<~6> год від початку перших симптомів. Рецидив болю, гостру лівошлуночкову недостатність (ГЛШН) II - V клас за Killip, порушення ритму та провідності, рецидиви ІМ, геморагії, летальність. Розвиток у пацієнтів вказаних подій розцінювали як прояв несприятливого перебігу. Виконання ТЛТ <$E<<~4> год від появи перших симптомів супроводжувався зростанням ризику кровотеч у 5 разів серед жінок у порівнянні із чоловіками. Серед чоловіків в групі ранньої ТЛТ летальний наслідок розвинувся у 4-х (22,6 %), в той час як серед жінок взагалі не мав місце (всі <$Eroman p~<<~0,05>). Гендерної різниці виявлено не було в групі з віддаленою ТЛТ (<$E>>~4~<<~6> год). Серед жінок групи I (ТЛТ (<$E<<~4> год) у порівнянні із жінками групи II (ТЛТ <$E>>~4~<<~6> год) відмічалось зростання частоти рецидивів ІМ (<$Eroman p~<<~0,05>) та летальності (<$Eroman p~<<~0,01>). Збільшення проміжку часу до початку ТЛТ асоціюється із більш несприятливим перебігом ГКС серед жінок.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.9-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69231/мед. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського