РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000597970<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Karolczak K. 
Maecenas, philanthropist and collector (to the 190th anniversary of the birth of V. Didushytsky - founder Natural History Museum in Lviv) = Меценат, філантроп і колекціонер (до 190-річчя від дня народження В. Дідушицького - засновника Природничого музею у Львові) / K. Karolczak // Наук. зап. Держ. природознав. музею. - 2015. - Вип. 31. - С. 165-178. - Бібліогр.: 30 назв. - англ.

Зазначено, що засновник Природничого музею у Львові граф В. Дідушицький (1825 - 1899) підтримував дослідження в області природознавства. В 1880 р. він передав свій музей у громадську власність, але не припинив його фінансування. Був щедрим покровителем культури і науки, підтримував художників, фінансував випуск наукових праць і підручників, запроваджував стипендії, що дозволяло навчання здібної молоді. Зібрав твори мистецтва, які стали частиною галереї Манчинських-Дідушицьких, відкритої вже після його смерті (1909). Значно збільшив фонд, отриманої у спадок від свого батька, Поторицької бібліотеки і забезпечив доступ до неї громадськості, заснувавши на її основі бібліотеку Крайової Шкільної Ради. Міжнародне визнання принесли йому світові виставки у Відні (1873) і Парижі (1878), де він був спочатку відповідальним за експозицію Галичини, а потім і усієї Австро-Угорщини. Ініціював створення промислових і ремісничих шкіл краю, сприяв розвиткові народної творчості, першим відкрив для Європи гуцульські вироби. Був членом-кореспондентом Академії наук у Кракові, почесним доктором Львівського університету, членом багатьох європейських наукових товариств, знаним в середовищах натуралістів і, зокрема, орнітологів. Кілька галицьких міст на чолі зі Львовом надали В. Дідушицькому почесне громадянство, а одержана ним за життя загальна повага в мультикультурному середовищі Львова і донині об'єднує поляків і українців.


Індекс рубрикатора НБУВ: Б. е(4УКР) л64 + Ч773(4УКР)5-8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69957 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського