РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000598188<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Большаков Ю. Л. 
Дослідження властивостей струмознімальних елементів та їх впливу на ефективність роботи трибосистеми "контактний провід - вугільна вставка" / Ю. Л. Большаков, А. В. Антонов // Наука та прогрес трансп. Вісн. Дніпропетр. нац. ун-ту залізн. трансп. ім. акад. В. Лазаряна. - 2015. - № 6. - С. 35-44. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Проаналізовано взаємозв'язки у точці контакту пари тертя "контактний провід - струмознімальна вставка". Досліджено якість виготовлення натурних зразків струмознімальних елементів різних виробників; звужено діапазон твердості для вугільних вставок та розроблено методику сортування вугільних струмознімальних вставок за структурним параметром. Проведена робота грунтується на використанні положень теорії надійності технічних систем та електромеханічних процесів. Досліджено взаємозв'язки в точці контакту пари тертя "контактний провід - струмознімальна вставка", встановлено зв'язок між твердістю та питомим електричним опором. Запропоновано звузити діапазон твердості вугільних вставок. Розроблено методику сортування вугільних струмознімальних вставок за твердістю, встановлено невідповідність струмознімальних вставок існуючим нормативним вимогам. Запропоновано екіпірувати полози струмоприймачів струмознімальними елементами за спеціальною схемою та розробити спеціалізований дослідницький комплекс, на якому можна буде проводити дослідження взаємодії пари тертя "контактний провід - струмознімальна вставка". В ході проведеного дослідження струмознімальних вставок встановлено різку структурну неоднорідність матеріалу та коливання щільності вставки по довжині. Встановлено залежність між твердістю вставок та питомим електричним опором. Проведено аналіз та зроблено висновок про необхідність зниження нормального інтервалу значень показника твердості. Базуючись на результатах проведених досліджень, одержано експериментальні залежності та запропоновано методику для сортування вугільних струмознімальних вставок за структурним параметром. Одержані результати досліджень вугільних струмознімальних вставок визначають необхідність використання методики для сортування вугільних струмознімальних вставок та використання спеціальної схеми при екіпіровці полозу струмоприймача. Це дозволить оптимізувати їх роботу, знаючи обмеження для меж експлуатації та вигляд цільової функції, якої необхідно досягти. Запропоновані заходи дозволяють зменшити інтенсивність електричного та механічного зношування матеріалів пари тертя "контактний провід - вставка струмоприймача". А використання спеціалізованого комплексу для дослідження пари тертя дозволить проводити наукові роботи з визначення інтенсивності зношування контактних поверхонь пари тертя та коефіцієнта тертя за різних зовнішніх факторів.


Індекс рубрикатора НБУВ: О232-042.327

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72605 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського