РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000598211<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Zborovskii Yu. L. 
The complexing ability of N-substituted thiourea derivatives as chelating ligands in the reaction with PdCl2 = Kомплексоутворювальна здатність N-заміщених похідних тіосечовини як хелатуючих лігандів у реакції з Pd(II) / Yu. L. Zborovskii, V. V. Orysyk, D. O. Melnychenko, S. I. Orysyk, H. H. Repich, L. V. Garmanchuk, L. I. Palchykovska, V. I. Pekhnyo, M. V. Vovk // Журн. орган. та фармацевт. хімії. - 2015. - Вип. 4. - С. 44-49. - Бібліогр.: 32 назв. - англ.

Досліджено реакції комплексоутворення N-заміщених похідних тіосечовини з PdCl2. Встановлено, що функціонально заміщені похідні тіосечовини є ефективними хелатуючими агентами, при цьому природа замісників суттєво впливає на склад і будову комплексних сполук. Так, (N-піридин-2-іл)тіосечовини за взаємодії з PdCl2 утворюють два типи комплексів у співвідношенні M:L 1:1 та 1:2, до складу яких ці реагенти входять як S,N-донорні бідентатні ліганди, координуючись до іона паладію атомом сірки тіонної групи та атомом азоту піридинового ядра. Реакція N-алілтіосечовин із PdCl2 за еквімолярного співвідношення реагентів приводить до утворення <$E pi>-комплексів, в яких координація здійснюється за участю атома сірки тіонної групи та С=С подвійного зв'язку алільного фрагмента. Розроблено препаративні методи синтезу такого типу комплексних сполук. Склад синтезованих речовин та спосіб координації лігандів встановлено за допомогою методів елементного аналізу та <^>1H ЯМР спектроскопії. Будову комплексів 4, 5 доведено за допомогою рентгеноструктурного методу. Медико-біологічними дослідженнями встановлено, що комплексні сполуки 5 і 6 in vitro виявляють цитостатичну та цитотоксичну дію на пухлинні клітини лінії HeLa.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г278.23 + Г246.48 + Л662.246.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24793 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського