РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000598252<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Левицька Л. Г. 
Корми із різнорозчинним протеїном у раціонах дійних корів / Л. Г. Левицька, Я. І. Півторак // Біологія тварин. - 2015. - 17, № 4. - С. 88-93. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Мета роботи - визначення показників та вивчення процесу травлення у рубці дійних корів у разі використання у типовому зимовому раціоні кормів з різною розчинністю протеїну. Висвітлено та проаналізовано особливості травлення в рубці ВРХ, засвоєння поживних речовин на тлі використання альтернативного корму, яким є зерносінаж злаково-бобового складу (пайза - 40, вика озима - 25, кормові боби - 20, горох - 15 % за масою). Показано переваги використання цього виду корму як замінника кукурудзяного силосу. Під час виробництва таких злаково-бобових сумішок одержується збалансований за поживними та мінеральними речовинами корм, який за своєю дією на організм тварин є близьким до повноцінних комбікормів і підвищує трансформацію поживних речовин корму у тваринницьку продукцію. Впровадження запропонованої технології вирощування культур і заготівлі соковитих кормів надає змогу організувати нормовану годівлю дійних корів за сучасних умов та підтримати відповідний рівень рентабельності виробництва молока з одночасним збереженням здоров'я тварин. Раціони з використанням силосованих сумішок оптимізованого складу забезпечили надій певного рівня. Частково вирішено проблему протеїнового живлення корів за одночасного зменшення даванок концентрованих кормів. Встановлено, що добрий ефект у годівлі дійних корів досягається у разі згодовування сумішки пайзи з бобовими культурами у вигляді зерносінажу. Перетравність сирого протеїну становить 63,50 - 72,15 %, а органічної речовини - 69,76 - 80,89 %. У разі згодовування кукурудзяного силосу перетравність поживних речовин дещо нижча. Експериментально доведено, що в рубці дійних корів у дослідних групах більш активно проходили процеси мікробного синтезу, на що вказує вищий вміст загального та білкового азоту та нижчий аміаку. Це зумовлено наявністю у таких кормах більшої кількості азотистих речовин з різним ступенем розчинності.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-455.43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського