РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000598272<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Kutovyi I. M. 
Attenuation of myocardial ischemia-reperfusion injury by imidazo[1,2-a]azepinium derivatives = Зменшення пошкоджень, зумовлених ішемією-реперфузією, за допомогою похідних імідазо[1,2-A] азепінію / I. M. Kutovyi // Фармакологія та лікар. токсикологія. - 2015. - № 6. - С. 70-75. - Бібліогр.: 15 назв. - англ.

Мета дослідження - вивчення кардіопротекторного впливу 2-х похідних імідазо[1,2-A]азепінію під шифрами IFT000280 і IFT000281 та їх здатності прекондиціювати ішемічні пошкодження міокарда. Збільшення таких показників, як тиск у лівому шлуночку (LVDP), швидкість скорочення серця (dp/dtmax), частота серцевих скорочень (ЧСС) у період ішемії може вказувати на наявність ефекту прекондиціювання. Вивчення біологічної дії даних сполук проводили на моделі ізольованого серця щура за допомогою методу ретроградної перфузії під постійним тиском. Було досліджено концентрації речовин <$E5~cdot~10 sup -7 ,~1~cdot~10 sup -6 ,~1~cdot~10 sup -5> моль/л. В ході експерименту визначали параметри скоротливої активності ізольованих сердець, а також активність креатинкінази ізоформи МВ (muscle and brain субодиниці) та лактатдегідрогенази в серцевому ефлюенті. У результаті проведених досліджень було встановлено, що обрані сполуки в концентрації <$E1~cdot~10 sup -5> моль/л проявляють найбільшу активність і перевищують відповідний вплив препарату порівняння флокаліну. Вони зумовлювали підвищення скоротливої активності ізольованих сердець відразу після введення перед ішемією, а під час ішемії зменшення показників скоротливої активності було меншим, ніж у контрольних сердець. У період реперфузії серця, які перфузували розчином з досліджуваними сполуками, показали швидше та повноцінніше відновлення скоротливої функції, ніж контрольні. Активність ферментів лактатдегідрогенази та креатинкінази ізоформи МВ у ефлюенті сердець, які зазнали дії досліджуваних речовин, була помітно меншою, ніж у контрольних серцях, що вказує на кардіопротекторні властивості даних сполук. Одержані результати засвідчують наявність кардіопротекторних властивостей сполук IFT000280 і IFT000281.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.73

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100063 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського