РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000598358<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Bychkova S. 
Influence of NAADP and bafilomycine A1 on activity of ATPase in liver postmitochondrial fraction = Вплив бафіломіцину та НААДФ на активність АТФ-аз постмітохондріальної фракції печінки щурів / S. Bychkova // Біол. студії. - 2015. - 9, № 3/4. - С. 31-40. - Бібліогр.: 26 назв. - англ.

У клітині відбувається постійне рециклювання органоїдів ендо-лізосомальної системи, які належать до так званого "кислотного депо" клітини. Н<^>+-АТФ-аза створює трансмембранний протонний градієнт на цих мембранах, закислюючи їхній вміст. Селективний інгібітор Н<^>+-помпи бафіломіцин використовують як протипухлинний препарат, проте мало вивченою є його безпечність для нормальних клітин. Кислотні депо є одночасно Са<^>2+-вмісними органоїдами, які можуть вивільнювати кальцій за дії нікотинацидаденіндинуклеотидфосфату (НААДФ). Для клітин печінки з'ясовано, що кислотні депо є НААДФ-чутливими. Проте невивченим є взаємозв'язок між системами активного транспорту йонів та кислим депо гепатоцитів, який може відображати стан рециклювання органоїдів ендолізосомальної системи у клітині. Мета роботи - дослідити вплив бафіломіцину та НААДФ на активність Na<^>+, K<^>+-АТФ-ази, базальної Mg<^>2+ - АТФ-ази і Ca<^>2+ - АТФ-ази плазматичної мембрани (ПМ) та ендоплазматичного ретикулуму (ЕПР) для розуміння можливих взаємозв'язків між органоїдами ендо-лізосомального депо і ЕПР/ПМ та оцінити можливість використання бафіломіцину як протипухлинного препарату. Досліди проведені на без'ядерній і безмітохондріальній фракції печінки щурів, яку отримували методом диференційного центрифугування. Визначали активність АТФ-аз, вимірюючи вміст неорганічного фосфору методом Фіске - Субарроу. З'ясовано, що бафіломіцин викликає зростання активності Ca<^>2+-помпи ЕПР і не впливає на Ca<^>2+-помпу ПМ. За дії НААДФ також зростає активність Ca<^>2+-помпи ЕПР і нема змін у роботі Ca<^>2+-помпи ПМ. Після попередньої преінкубації субклітинної фракції печінки щурів із бафіломіцином ми не виявили впливу НААДФ ні на Ca<^>2+ помпу ЕПР, аніна Ca<^>2+ помпу ПМ. Виявлено, що за дії бафіломіцину знижується активність Na<^>+, K<^>+-АТФ-ази. Преінкубація з бафіломіцином ще більше підсилювала викликане НААДФ пригнічення активності цієї помпи. Встановлено, що за дії бафіломіцину зростає активність базальної Mg<^>2+-АТФ-ази. Преінкубація субклітинної фракції печінки з НААДФ підсилює підвищення базальної Mg<^>2+-АТФ-азної активності за дії бафіломіцину. Ці ефекти, на нашу думку, пов'язані із бафіломіцин-індукованию зміною рН, а також реалізуються через локальні сайти з підвищеною концентрацією кальцію. Зроблено висновок про активне рециклювання органоїдів ендо-лізосомального кислого депо у клітинах печінки. Ми вважаємо, що НААДФ-чутливе депо гепатоцитів є бафіломіцин-чутливим та має функціональний і фізичний контакт з мембранами ЕПР. Разом з тим, ми припускаємо існування певної частки ендо-лізосомального депо, яка не є чутлива до бафіломіцину, але чутлива до НААДФ і, очевидно, представлена ендосомами. Отже, застосування бафіломіцину як протипухлинного препарату може впливати на здорові клітини печінки, що виявлятиметься у порушенні внутрішньоклітинного рециклювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*734.26*72 + Р413.51-2 + Р281.82-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100193 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського