РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000598360<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Holota Yu. 
The disturbance of oxidant-antioxidant balance in rat colonic mucosa after antibiotic therapy = Порушення оксидантно-антиоксидантного балансу в слизовій оболонці товстої кишки щурів унаслідок антибіотикотерапії / Yu. Holota, O. Tjapko, T. Dovbynchuk, G. Tolstanova // Біол. студії. - 2015. - 9, № 3/4. - С. 49-56. - Бібліогр.: 17 назв. - англ.

Антибіотикотерапія підвищує сприйнятливість до розвитку запальних захворювань кишечника (ЗЗК) у дітей і дорослих. Оксидативний стрес відіграє важливу роль у патогенезі ЗЗК. Метою цього дослідження було з'ясувати взаємозв'язок між морфологічними змінами у слизовій оболонці товстої кишки щурів, рівнем ферментів антиоксидантної системи та редокс-чутливих транскрипційних факторів Egr-1 і Sp-1 після введення антибіотика широкого спектра дії, цефтріаксону (Цф). Дослідження проведено на щурах-самцях лінії Вістар (180 - 230 г). Цф (50 мг/кг, в/м) вводили щоденно упродовж 5 днів. Активність каталази і супероксиддисмутази (СОД) у товстій кишці щурів визначали колориметрично та методом зимографії; рівні Egr-1 і Sp-1 методом Вестерн-блот аналізу; гістологічні зміни оцінювали морфометрично. Проводили моніторинг маси тіла тварин і наявності діареї. Системне введення цефтріаксону призводило до морфологічних і функціональних змін у слизовій оболонці товстої кишки щурів, асоційованих з початковими стадіями гострого запалення. Ці зміни супроводжувалися зниженням активності ензимів антиоксидантної системи супероксиддисмутази і каталази. Рівні редокс-чутливих транскрипційних факторів Egr-1 і Sp1 були значно вищими, що свідчить про порушення гомеостазу кишкового бар'єра.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.3-29 + Р413.3-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100193 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського