РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000598363<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Безкоровайний А. О. 
Морфологічні зміни зародків і личинок в'юна за впливу амідних похідних 1,4-нафтохінону / А. О. Безкоровайний, А. Р. Зинь, Н. П. Гарасим, Ю. Т. Лень, О. М. Фігурка, Д. І. Санагурський // Біол. студії. - 2015. - 9, № 3/4. - С. 79-88. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Наведено результати впливу новосинтезованих амідних похідних 1,4-нафтохінону (ФО-1 та ФО-2) на морфологію зародків в'юна Misgurnus fossilis L. на ранніх стадіях ембріогенезу та личинок у перші дні розвитку. Амідні похідні додавали в інкубаційне середовище в кінцевій концентрації 10<^>-3 - 10<^>-7 М. Досліджувані амідні похідні у концентраціях 10<^>-3 - 10<^>-5 М проявляють ембріотоксичні властивості, зумовлюють сповільнення й аномалії раннього розвитку (деформування бластомерів, втрату контакту зі сусідніми зародковими клітинами), що в подальшому призводить до виражених морфологічних змін личинок в'юна. На підставі цих даних можна припустити, що амідні похідні проникають крізь перивітелінову оболонку та плазматичну мембрану бластомерів. Зародки та личинки в'юна, які перебували у середовищі з амідними похідними у концентраціях 10<^>-6 та 10<^>-7 М, розвивались нормально, і процес вилуплення відповідав контролю. Наявність морфолінового фрагмента у складі амідного похідного 1,4-нафтохінону зумовлює виражену ембріотоксичність порівняно з наявністю тут піперидинової групи. Для з'ясування механізмів впливу цих препаратів на зародкові клітини необхідні подальші дослідження.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*333-642:Г252

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100193 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського