РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000598365<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Dobrova H. O. 
The influence of sugar source in induction cultural media on the effectiveness of callus formation and plant regeneration in durum culture of wheat anther in vitro = Вплив вмісту джерела вуглецю в індукційному поживному середовищі на ефективність калюсоутворення і регенерації рослин у культурі пиляків пшениці твердої in vitro / H. O. Dobrova, I. S. Zambriborsh, O. L. Shestopal // Біол. студії. - 2015. - 9, № 3/4. - С. 99-106. - Бібліогр.: 19 назв. - англ.

Зазначено, що подвоєні гаплоїди є важливими для селекції твердої пшениці. Одним із найбільш поширених методів їх отримання є метод культури пиляків. Ефективність цього методу залежить від різних факторів, таких як умови культивування і генотип рослин. Важливим є дослідження впливу умов культивування на індукцію новоутворень і регенерацію рослин. Вміст джерела вуглецю у поживному середовищі впливає на процес андрогенезу in vitro. Вивчили спроможність до андрогенезу in vitro чотирьох озимих і чотирьох ярих гібридів F2 пшениці твердої. Порівнювали два індукційних поживних середовища з різними джерелами вуглецю. Середовище С17М містило мальтозу в концентрації 90 г/л. Середовище С17н містило цукрозу в концентрації 60 г/л і глюкозу в концентрації 17,5 г/л. Було встановлено, що рівень індукції новоутворень і регенерації альбіно рослин був вищим на середовищі з мальтозою для всіх протестованих генотипів. Рівень регенерації зелених рослин був низьким. Отримали зелені регенеранти лише трьох генотипів. Три подвоєні гаплоїди генотипу Т12, що регенерували з новоутворень, отриманих на середовищі С17М, були успішно адаптовані до умов грунту і вирощувались у ростовій камері до одержання насіння. Для статистичного аналізу використовували двофакторний дисперсійний аналіз. Було розраховано ступінь впливу кожного фактора. Встановили, що генотип рослин мав найбільший вплив на індукцію новоутворень. Взаємодія факторів генотипу й індукційного поживного середовища найсильніше впливала на регенерацію альбіно і зелених рослин.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.1-31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100193 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського