РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000599705<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Бондаренко С. М. 
Хмільницький рудопрояв калій-уранової формації: мінералогія, геохімія, час формування (Український щит) / С. М. Бондаренко, Л. М. Степанюк, З. В. Карли, В. О. Сьомка, М. О. Донський, Л. В. Сьомка // Мінерал. журн.. - 2015. - 37, № 4. - С. 106-122. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

У десятки разів вищий від кваркового для кристалічних порід Українського щита (УЩ) вміст урану встановлено в апліт-пегматоїдних двопольовошпатових гранітах та в апопегматитових кремній-калієвих метасоматитах Хмільницького рудопрояву. В графітвмісних гранат-біотитових гнейсах вміст урану перевищує кларк УЩ майже удвічі, що характерно також для Заваллівського уранового рудопрояву. Виділено 2 основні типи рудних асоціацій. Перша - акцесорна мінералізація в апліт-пегматоїдних двопольовошпатових гранітах, представлена апатитом, цирконом, монацитом і уранінітом-I. Друга - накладена гідротермально-метасоматична мінералізація в зонах катаклазу пегматитів і аплітів, представлена рідкісноземельно-торій-урановою (циркон + монацит + уранініт + + отеніт), оксидною (ільменіт + анатаз + рутил + гідрооксиди заліза) та сульфідною (піротин + пірит + халькопірит + галеніт + молібденіт). Установлено, що ранній акцесорний уранініт-I характеризується підвищеним вмістом торію і трапляється в апліт-пегматоїдних гранітах. Більш пізній уранініт-II з пониженим вмістом торію є типовим мінералом кремній-калієвих метасоматитів. TR-Th-U мінералізація Хмільницького рудопрояву за мінералого-геохімічними особливостями належить до калій-уранового генетичного типу, значно поширеного в межах Дністровсько-Бузького й Інгульського мегаблоків УЩ та міжблокових шовних зон.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д451(45УКР)-0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14166 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського