Ващенко О. О. Перспективи розробки лікарських засобів у формі рідких пластирів для місцевого лікування мікозу стоп / О. О. Ващенко // Зб. наук. пр. співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2015. - Вип. 24, кн. 5. - С. 271-276. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.Розробка і впровадження нових лікарських засобів (ЛЗ) з високою ефективністю та безпекою для лікування мікозів, зокрема мікозів стоп, є актуальною проблемою сучасної медицини. Мета роботи - обгрунтувати доцільність розробки ЛЗ для місцевого лікування мікозу стоп у формі рідкого пластиру. Матеріали досліждення - фармацевтичні та медичні джерела інформації. У роботі застосовано методи: моніторинг і систематизація даних, логічний аналіз. Зазначено, що одним із способів лікування мікозів стоп є місцеве лікування, яке є найбільш ефективним під час лікування мікозів "сухого типу". Для місцевого лікування мікозів в Україні зареєстровано понад 70 протигрибкових ЛЗ, проте недостатньо засобів у сучасних формах. Перспективними в цьому плані є ЛЗ у формі рідких пластирів, які мають ряд переваг: забезпечують пролонговане вивільнення активного фармацевтичного інгредієнта (АФІ); після випаровування розчинника, концентрація АФІ у плівці зростає в декілька разів, що призводить до збільшення градієнту концентрації і посилює проникнення АФІ в шкіру; утворена плівка слугує бар'єром для реінфекції та стримує перенос міцеліальних клітин. Висновки: мікоз стоп - важлива медична і соціальна проблема, що вимагає пильної уваги фахівців. Перспективними для лікування даного захворювання є ЛЗ у формі рідких пластирів, які забезпечують терапевтичну та профілактичну дію. Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.12-52
Рубрики:
Шифр НБУВ: Ж70307 Пошук видання у каталогах НБУВ
Повний текст Наукова періодика України Додаткова інформація про автора(ів) публікації: (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці) ![](/irbis_nbuv/images/info.png) Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
|