РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000599956<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Дичковський Р. О. 
Формування двошарової штучно створеної оболонки георектора при свердловинній підземній газифікації вугілля / Р. О. Дичковський // Наук. вісн. Нац. гірн. ун-ту. - 2015. - № 5. - С. 37-42. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Мета роботи - встановлення закономірностей формування двошарових штучно створених оболонок способом варіації температури та складу дуттьової суміші (ДС) для встановлення контрольованих переміщень контуру геореактора для ефективного керування гірським тиском і забезпечення простору для проходження газових сумішей. Проведення аналітичних досліджень базувалося на основі схеми теплообмінника, що найбільш точно характеризує розподіл температурного поля в зоні впливу геореактора. Формування штучних оболонок у полі підземних газогенераторів здійснено у 2 етапи: через оболонку оплавлених порід, що знаходиться безпосередньо над осередком газифікації, створенням порід зі зміненими властивостями у глибині масиву. Ці оболонки відіграють важливу роль у процесі керування гірським тиском і встановлення необхідного кроку опускання порід покрівлі для проходження вхідної та вихідної сумішей. Переміщення порід досліджено на тестових установках за допомогою спеціальних датчиків. Числовий аналіз використано для визначення напружено-деформованого стану (НДС) порід на базі термо-пружньо-пластичної моделі деформаційного середовища. Для побудови узагальнювальних залежностей використано метод множинної регресії та застосовано загальновизнані системи обробки даних таблиць Excel-2013. Виконано багатоваріантні розрахунки товщини та НДС навколо геореактора для різних значень потужності вугільного пласта, глибини розробки та складу ДС. Одержані результати узагальнено для різноманітних гірничо-геологічних умов у вигляді залежностей переміщень і величин зон руйнування та переміщень контуру георектора. Встановлено залежності товщини двошарової штучноствореної оболонки від тиску та температури ДС і розвитку деформацій у породному масиві навколо геореактора. Одержані розрахункові формули для визначення цих основних геомеханічних характеристик є необхідними для вибору способу керування гірським тиском і забезпечення простору з метою проходження газових сумішей газифікації.


Індекс рубрикатора НБУВ: И14,1 + И310.47

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16377 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського