РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000600149<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Gladka G. V. 
Phylogenetic analysis and autecology of spore-forming bacteria from hypersaline environments = Філогенетичний аналіз і аутекологія спороутворюючих бактерій з гіперсолоних екосистем / G. V. Gladka, V. A. Romanovskaya, H. O. Tashyreva, O. B. Tashyrev // Мікробіол. журн.. - 2015. - 77, № 6. - С. 31-38. - Бібліогр.: 6 назв. - англ.

З гіперсолоних екосистем Криму і Мертвого моря ізольовано спороутворюючі бактерії переважно роду Bacillus. Внаслідок філогенетичного аналізу показано, що ізоляти з Криму можна віднести до видів B. mojavensis і B. simplex, з екосистем Мертвого моря - до B. subtilis subsp. spizizenii, B. subtilis subsp. subtilis, B. licheniformis і B. simplex. Ізоляти з гіперсолоних екосистем Криму і Мертвого моря резистентні до УФ радіації. Летальні дози УФ (ЛД90 і ЛД99,99) для них становили, відповідно, 100 - 170 і 750 - 1500 Дж/м<^>2. Спори більш стійкі до УФ (ЛД99,99 до 2500 Дж/м<^>2), ніж вегетативні клітини. Разом із тим, кількість спор становить 0,02 - 0,007 % від числа клітин всієї мікробної популяції, і не має суттєво вплинути на значення ЛД99,99 УФ для всієї популяції. Ізоляти з гіперсолоних екосистем Криму і Мертвого моря були галотолерантними (росли в діапазоні 0,1 - 10 % NaCl в середовищі) і термотолерантними (росли в діапазоні <$E20~-~50~symbol Р roman C>, за <$E15~symbol Р roman C> ріст був відсутній). Стратегія виживання за високого рівня УФ радіації спороутворюючих бактерій з гіперсолоних екосистем може здійснюватися як за рахунок спор, які мінімізують ушкодження, так і ефективних систем репарації, які усувають пошкодження ДНК.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.251*990.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського