РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000600179<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Мельник Т. С. 
Удосконалення теоретико-методичних засад управління конкурентоспроможністю підприємства та оцінки його конкурентного статусу / Т. С. Мельник // Проблеми економіки трансп. : зб. наук. пр.. - 2015. - Вип. 9. - С. 19-29. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Викладено методику оцінки перспективного конкурентного статусу (КС), який надає узагальнену оцінку перспективам розвитку підприємства в майбутньому. Його прогноз будується на розрахунку індексу стратегічного потенціалу підприємства та індексу впливу зовнішнього середовища. Забезпечення конкурентних переваг і підтримання конкурентоспроможності ускладнюється внаслідок обмеженості ресурсів, недостатності інформації, підвищення вірогідності втручання у діяльність підприємств негативних факторів зовнішнього середовища. Встановлено, що конкурентний потенціал підприємства, який визначає його здатність успішно конкурувати на ринку, залежить від його КС та стратегічного потенціалу. Як один із методів управління конкурентними перевагами й конкурентоспроможністю підприємства запропоновано вдосконалену методику оцінки його поточного та перспективного КС, що потребувало суттєвого доопрацювання шкали рангів значущості елементів стратегічного потенціалу підприємства. Удосконалено категорійний апарат у теорії управління конкурентоспроможністю підприємства. До ланцюга основоположних визначень на підставі дослідження причинно-наслідкових зв'язків між ними та уточнення суті кожної категорії введено поняття "конкурентний статус" і "стратегічний потенціал". Це надало змогу конкретизувати та вдосконалити методику оцінки поточного та перспективного КС. Для оцінки перспектив розвитку підприємства розроблено шкалу рангів значущості елементів стратегічного потенціалу, у якій вказано ступінь впливу складових потенціалу на досягнення цілей розвитку підприємства. Запровадження запропонованої методики оцінки перспективного КС в практику стратегічного управління підприємством, орієнтованим на розвиток і покращання своєї конкурентної позиції, надасть змогу сконцентруватися на пошуку тих конкурентних переваг, які здатні забезпечити йому успіх у конкурентній боротьбі та досягнення цілей за умов, що сформувались у внутрішньому і зовнішньому середовищі підприємства.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-13-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж74014 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського