РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000600367<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Karpets Yu. V. 
Influence of exogenous calcium and its antagonists on nitric oxide content in roots of wheat plantlets = Вплив екзогенного кальцію та його антагоністів на вміст оксиду азоту в коренях проростків пшениці / Yu. V. Karpets, Yu. E. Kolupaev, M. V. Shvydenko, T. O. Yastreb // Вісн. Харків. нац. аграр. ун-ту. Сер. Біологія. - 2015. - Вип. 1. - С. 22-27. - Бібліогр.: 26 назв. - англ.

Досліджено вплив обробки коренів етіольованих проростків пшениці (Triticum aestivum L.) екзогенним кальцієм (50 мМ CaCl2), хелатором кальцію ЕГТА (100 мкМ), блокатором кальцієвих каналів хлоридом лантану (2 мМ), інгібіторами фосфоліпази C неоміцином (100 мкМ) і АДФ-рибозилциклази нікотинамідом (5 мМ), а також інгібітором біосинтезу білка циклогексимідом (20 мкМ) на вміст оксиду азоту (NO). Під впливом хлориду кальцію відбувалося посилення утворення оксиду азоту в коренях проростків з максимумом через 1 - 2 год після початку обробки. Антагоністи кальцію ЕГТА, хлорид лантану і неоміцин тією чи іншою мірою знижували вміст оксиду азоту в клітинах коренів. За одночасної дії CaCl2 і хлориду лантану або неоміцину відзначалося часткове нівелювання посилення генерації NO, спричинюваного екзогенним кальцієм. Водночас нікотинамід сам по собі не чинив достовірної дії на вміст оксиду азоту в коренях пшениці і майже не впливав на ефект посилення його утворення, спричинюваний екзогенним Ca<^>2+. Циклогексимід зменшував генерацію оксиду азоту в клітинах коренів пшениці. Однак, за комбінованої обробки коренів циклогексимідом і хлоридом кальцію вміст оксиду азоту в них був значно вищим, ніж у варіанті з самим антибіотиком. Зроблено висновок, що генерація оксиду азоту клітинами коренів істотно залежить від кальцієвого гомеостазу.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.1-272.53

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69512/Б. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського