РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000600537<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Сова С. Г. 
Вегето-дистрофічна кардіоміопатія, спричинена комбінованою дією локальної вібрації та виробничого шуму / С. Г. Сова, О. М. Трембовецька // Укр. журн. з проблем медицини праці. - 2014. - № 4. - С. 28-37. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Мета дослідження - підвищення ефективності діагностики та профілактики віброшумової патології шляхом виявлення ознак дистрофічного процесу в міокарді робітників з прогресуючою вегетативною недостатністю, викликаною комбінованим впливом локальної імпульсної вібрації та виробничого шуму. У механоскладальних цехах ДП "Антонов" і ДП "Завод 410 цивільної авіації" проведено фізіолого-гігієнічне вивчення та оцінку умов праці складальників-клепальників і слюсарів-складальників згідно з діючими в Україні санітарними нормами, а також стандартами Health and Sufety Executive (HSE). Клінічну частину роботи виконано за умов стаціонару клінік професійних хвороб Національного медичного університету ім. О. О. Богомольця і ДУ "Національний інститут серцево-судинної хірургії ім. М. М. Амосова НАМН України". Обстежено 50 робітників основної групи, що працюють за умов тривалого впливу віброшумового фактора. Групу контролю склали 27 осіб, співставимі з основною групою за віком і статтю, які не зазнають у процесі роботи дії вібрації та шуму. Діагностику автономної невропатії серця проводили за допомогою батареї інструментальних кардіо-васкулярних вегетативних тестів (КВВТ) за авторською методикою. Вплив коронарогенної патології вивчали за допомогою методу селективної коронаровентрикулографії згідно із методикою М. Р. Judkins. Функціональний стан міокарда визначали за методом двомірної векторехокардіографії. Статистичну обробку цифрового матеріалу проводили за допомогою комп'ютерної програми Microsoft Office Excel 2007. За сукупністю психофізіологічних показників роботу складальників-клепальників і слюсарів-складальників віднесено до класу 3.2 (тяжка та напружена). Провідними шкідливими факторами виробничого середовища на робочих місцях складальників-клепальників і слюсарів-складальників є виробничий шум, який перевищував гранично допустимі рівні (ГДР) ДСН 3.3.6.037-99 на 8 - 30 дБ, і локальна вібрація, рівні якої не перевищували нормативи вітчизняних ДСН 3.3.6.039-99, та, водночас, у десятки разів перевищували норми стандарту HSE. Доведено розвиток порушення сегментарної вегетативної іннервації серця, що спричиняє розвиток некоронарогенного дистрофічного процесу в міокарді в робітників, які тривалий час працюють за умов впливу віброшумового фактора. Висновки: комбінована дія виробничого шуму та локальної імпульсної вібрації, а також тяжка та напружена праця призводять до розвитку синдрому прогресуючої вегетативної недостатності (автономної невропатії серця), яка є причиною виникнення больових форм некоронарогенної кардіоміопатії у складальників-клепальників і слюсарів-складальників авіапідприємств. Для покращання діагностики та профілактики вібраційної хвороби та професійної сенсоневральної приглухуватості запропоновано розглянути питання про внесення вегето-дистрофічної кардіоміопатії до сучасної номенклатури віброшумової патології, а також ініціювати процес приведення вітчизняних гігієнічних стандартів нормування локальної вібрації у відповідність до європейських.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.431.11 + Р124.424.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25332 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського