РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000600757<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Карповець Т. П. 
Участь системи метаболізму серотоніну в механізмах розвитку ожиріння та інсулінорезистентності : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.04 / Т. П. Карповець; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - Київ, 2015. - 21 c. - укp.

Досліджено функціонування шляху біосинтезу серотоніну (вміст триптофану, 5-гідрокситриптофану, серотоніну, триптофан-гідроксилазна, триптофан-декарбоксилазна, моноаміноксидазна активність), стан основних показників вуглеводного та білково-ліпідного обмінів (глюкоза, інсулін, глікозильований гемоглобін, швидкість засвоєння глюкози переферичними тканинами у відповідь на інсулін тригліцериди, холестерол, ЛПНЩ, ЛПВЩ), вміст вільних амінокислот, біохімічні показники сироватки крові, за умов розвитку експериментального ожиріння у щурів. Досліджено стан системи метаболізму серотоніну показало, що за умов розвитку ожиріння відбувається збільшення сироваткового вмісту серотоніну та триптофану з одночасним зменшенням моноамінооксидазної активності. Проаналізовано функціонування системи метаболізму серотоніну в основних його органах-продуцентах: дванадцятипалій кишці та головному мозку показав зменшення вмісту метаболітів серотонінового шляху метаболізму триптофану, а також зменшення активності ключових ферментів синтезу серотоніну з одночасним збільшенням активності ферментів катаболізму. Виявлена дисфункція системи метаболізму серотоніну супроводжувалась збільшенням концентрації ароматичних амінокислот та амінокислот з розгалуженим ланцюгом в сироватці крові, які здатні конкурувати з триптофаном за проходження гематоенцефалічного бар'єру, знижуючи таким чином його вміст в мозку. Показано, що розвиток ожиріння та дисфункція системи метаболізму серотоніну супроводжувалася розвитком дисбалансу основних показників вуглеводного та білково-ліпідного обмінів і розвитком інсулінорезистентності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.202.1-1 + Р415.16-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА417280 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського