РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000601197<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Бунечко С. 
Конкуруючі "чужі" в державі, що націоналізується: природа соціально-економічних суперечностей і конфліктів у Другій Речі Посполитій / С. Бунечко, М. Гон, О. Постельжук. - Рівне : О. Зень, 2015. - 191 c. - Бібліогр.: с. 168-191 - укp.

Визначено роль національного фактора як одного з каталізаторів соціально-економічної політики Другої Речі Посполитої. Проблема досліджується на суспільно-політичному тлі постання нової держави в Східній Європі та тенденцій в її національній політиці, які перемінювалися як у результаті змін політичних еліт у ній, так і конфігурації політичних сил у законодавчих органах Польщі впродовж 1918 - 1939 pp. Розкрито особливості політико-правового становища національних меншин у Другій Речі Посполитій за умов, коли значна частина партій титульної нації відкрито вимагала застосування ресурсів держави для задоволення її найактуальніших проблем. Такий статус-кво зумовив перед законодавцями й центральною виконавчою владою дилему, яка часто вирішувалась у контурах ігнорування експектація національних меншин, з одного боку, та всебічному протегуванні реалізації інтересів поляків - з іншого. Ці тенденції соціально-економічного життя в поліетнічній державі розкрито на двох етапах економічного розвитку Польської Республіки, вододілом яких послугувала світова економічна криза 1929 - 1933 pp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф51(4ПОЛ)61 + Т3(4ПОЛ)61-56

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА800621 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського