РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000601453<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Працездатність студентів-першокурсників як показник адаптації до навчання у різні зміни / Н. В. Лебединець, О. В. Омельчук, П. С. Рогова, Н. М. Сівер // Довкілля та здоров'я. - 2015. - № 1. - С. 45-49. - укp.

Показано загальну тенденцію до зниження працездатності та продуктивності діяльності нервової системи у студентів, які навчаються у другу зміну. Вказано, що у цих студентів спостерігається більш інтенсивне зниження швидкості та точності реакцій під кінець випробувальних періодів, а також негативні показники коефіцієнтів втоми, що свідчить про більш швидкі темпи зниження функціональних можливостей нервової системи. Серед студентів, які навчаються у другу зміну, відзначено зростання чисельності групи з низьким рівнем працездатності, за рахунок зменшення долі у групі з високою працездатністю. Коефіцієнти втоми знижуються до 0,66 умов. од., що підтверджує зниження продуктивності роботи. Зазначено, що розуміння особливостей фізіологічної адаптації студентів-першокурсників до навчання у різні зміни потребує подальших тривалих досліджень впливу режимних елементів навчального процесу та власне навчальної діяльності на функціональний стан організму, що є актуальним питанням для збереження здоров'я та підвищення успішності студентів.

Показано общую тенденцию к снижению работоспособности и продуктивности деятельности нервной системы у студентов, обучающихся во вторую смену. Указано, что в этих студентов наблюдается более интенсивное снижение скорости и точности реакций под конец испытательных периодов, а также негативные показатели коэффициентов утомления, что свидетельствует о более быстрых темпах снижения функциональных возможностей нервной системы. Среди студентов, обучающихся во вторую смену, отмечено возрастание численности группы с низким уровнем работоспособности за счет уменьшения доли в группе с высокой работоспособностью. Коэффициенты утомления снижаются до 0,66 усл. ед., что подтверждает снижение продуктивности работы. Указано, что понимание особенностей физиологической адаптации студентов-первокурсников к обучению в разные смены требует дальнейших длительных исследований влияния режимных элементов учебного процесса и собственно учебной деятельности на функциональное состояние организма, что является актуальным вопросом для сохранения здоровья и повышения успеваемости студентов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч484(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15205 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського