РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000601549<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Авраменко Т. В. 
Нові підходи до раннього прогнозування важкості перебігу прееклампсії у вагітних із цукровим діабетом 1-го типу: вивчення можливості застосування генетичних маркерів / Т. В. Авраменко, А. В. Грибанов, З. І. Россоха // Здоровье женщины. - 2015. - № 10. - С. 28-36. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Загалом під спостереженням знаходилися 60 вагітних з цукровим діабетом 1-го типу (ЦД1): у 30 із них вагітність ускладнилась прееклампсією легкого (n = 15), середнього (n = 11) або важкого (n = 4) ступеня (основна група), а у решти 30 пацієнток - перебігала без неї (група порівняння). Окрім стандартного загальноклінічного обстеження, у кожної пацієнтки також проведено молекулярно-генетичне дослідження з вивченням наступних поліморфних варіантів генів: A1166C-AT2R1; C108T-PON1; Thr83Ala- та T138C-MGP; 4b/4a- та G894T-eNOS; а також I/D-ACE. У результаті дослідження на підставі вивчення клінічних показників і поліморфних варіантів генів розроблено диференційовані моделі прогнозування ступеня важкості прееклампсії у вагітних з ЦД1. Найбільш вагомими прогностичними факторами розвитку середньо-важких форм прееклампсії є наступні: наявність діабетичних ускладнень (нефропатії та ангіопатії нижніх кінцівок), а також їх комбінацій (нефропатія + ретинопатія; нефропатія + ангіопатія нижніх кінцівок) на момент настання вагітності; за відсутності судинних ускладнень - ІМТ << 23,7 кг/м<^>2; носійства DD-генотипу за I/D поліморфізмом гена ACE. У носіїв гетерозиготного варіанта (108CN) гена PON1 клінічні параметри справляють модифікувальний ефект: за поєднання даного генотипу з діабетичною нефропатією, або стажем ЦД << 8,5 року, або показником ІМТ << 23,8 кг/м<^>2 прееклампсія матиме легкий перебіг; за присутності того самого генотипу середньоважкі форми прееклампсії виникали за тривалості ЦД >> 13,5 року та ІМТ >> 25,17 кг/м<^>2. Поєднання генотипів II/CC за генами ACE (I/D) та PON1 (C108T) справляє захисний вплив на розвиток прееклампсії, у той час як комбінація ID/CT асоціюється з розвитком прееклампсії легкого ступеня. Встановлені генетичні маркери надають можливість ще на передгравідарному етапі спрогнозувати ступінь важкості перебігу прееклампсії у пацієнток з ЦД1. Відокремлення когорти вагітних із підвищеним ризиком розвитку важких форм прееклампсії надасть можливість застосувати у них відповідні лікувально-профілактичні заходи та забезпечити більш ретельний моніторинг, що врешті-решт сприятиме поліпшенню наслідків вагітності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.213.026-3 + Р716.216.415.160.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського