РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000601572<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Даниленко О. Г. 
Психосоматичні зміни у пацієнток з лейоміомою матки / О. Г. Даниленко // Здоровье женщины. - 2015. - № 10. - С. 139-143. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Мета роботи - вивчення змін психоемоційного стану та якості життя (ЯЖ) у жінок з лейоміомою матки (ЛМ) у різні репродуктивні періоди. Проведено всебічне дослідження жінок з ЛМ. Психосоматичні зміни та ЯЖ вивчено за допомогою опитувальників - САН, Гіссенського опитувальника соматичних скарг, для виявлення та вивчення рівнів тривожності та диференціальної діагностики депресивних станів використано методики Тейлора та Зунге, а також методики К. Хека і І. Х. Хесса, оцінку ЯЖ вивчено за шкалою SF-36. Зміни психоемоційного стану у хворих з ЛМ залежать від репродуктивного віку, тривалості захворювання та ефективності лікування основного захворювання. У жінок раннього репродуктивного віку виявлено зміни психоемоційного стану, що проявлялись у зміні настрою за стабільних самопочутті та активності, також характерні функціональні соматичні прояви. Для пацієнток пізнього репродуктивного віку характерні зміни настрою, самопочуття та часткове зниження активності; також виявлено психосоматичні зміни, про що свідчить значний відсоток відповідей за шкалами "інтенсивність скарг" і "виснаження". У пацієнток пізнього репродуктивного віку з ЛМ виявлено дуже високий, високий і середній рівень тривожності з тенденцією до високого у 97,9 %, на відміну від пацієнток першої групи, де дуже високий і високий рівень виявлено у 41,37 %. Для пацієнток з ЛМ в репродуктивному віці є характерною замаскована депресія (34,48 %) і легка депресія невротичного генезу (44,83 %). Для пацієнток пізнього репродуктивного віку з ЛМ характерним є істинно депресивний стан (35,4 %) і замаскована депресія (47,9 %). Рівень невротизації виявився значно вищим у порівнянні з хворими першої групи, що можна пояснити тривалістю захворювання, періодичним погіршенням стану (біль, кровотечі, дисфункції інших органів) і низькою ефективністю терапії. ЯЖ у пацієнтів з ЛМ значно погіршується, особливо це стосується емоційного компоненту, тобто ці пацієнтки схильні до зміни настрою, виникнення депресивних змін, тривоги, в той час як компоненти фізичного здоров'я залишаються на середньому рівні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.714.1 + Р645.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського