РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000601784<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Даниленко А. І. 
Фінансові аспекти управління економічним розвитком / А. І. Даниленко // Економіка України. - 2015. - № 10. - С. 4-22. - укp.

З початком економічної кризи проблеми державного управління в Україні істотно загострились, і дедалі актуальнішими стають пошуки шляхів їх вирішення. Проведені дослідження і вивчення міжнародного досвіду свідчать, що основними факторами, які забезпечують ефективність управління і прискорення економічного розвитку, є чітко поставлена мета, дійові механізми її реалізації та посилення стимулювання за досягнуті результати (в першу чергу, фінансовими підоймами). Ефективність такого підходу підтверджується досвідом багатьох країн, особливо "Азійських тигрів", які ще у 60 - 70-х роках знаходилися серед світових аутсайдерів, а сьогодні успішно конкурують на міжнародних ринках. Розкрито неможливість побудови ефективного державного управління економікою, в основі якого лежить галузевий підхід, оскільки більшість українських підприємств змінили форму власності, а решта їх має бути приватизована у найближчі 2 - 3 роки. Діяльність і розвиток таких підприємств практично залежать від рішень їх нових власників, інтереси яких нерідко не збігаються із суспільними, і при цьому на сьогодні держава не має дійових підойм впливу на поведінку приватних суб'єктів господарювання. У підсумку - відсутність позитивної тенденції в економічному розвитку України за роки її незалежності. Для подолання його негативних тенденцій обгрунтовано можливі інституційні зміни у системі управління економікою з огляду на хронічний дефіцит фінансових ресурсів в Україні. В основі концепції реформування державного управління лежить перехід до здійснення під патронатом держави важливих інвестиційних проектів, які вибираються за затвердженими критеріями і мають стати локомотивами реалізації довгострокових національних економічних пріоритетів. Підкреслюється, що такими можуть бути нарощування експорту і наповнення внутрішнього ринку товарами вітчизняних виробників (у першу чергу, за рахунок імпортозаміщення). Гарантією успіху такої стратегії має стати термінове оновлення діючих засобів виробництва. Значна роль у справі ефективного управління проектами відводиться державному банку розвитку.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-96-21,01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28099 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського