РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000601797<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Бояр А. О. 
Бюджетно-фінансові наслідки інтеграції України в ЄС / А. О. Бояр // Економіка України. - 2015. - № 11. - С. 71-86. - укp.

Проаналізовано наслідки п'яти імовірних форм відносин між Україною та ЄС для сектору державних фінансів України. Зокрема, розглядаються такі варіанти розвитку відносин: відмова від поглибленої співпраці; виконання положень Угоди про асоціацію між Україною та ЄС; одержання від ЄС статусу кандидата; відносини у форматі, типовому для країн ЄАВТ; членство в ЄС. Кожен з форматів відносин матиме як позитивні, так і негативні бюджетно-фінансові наслідки. Головні переваги проявлятимуться у тому, що в разі поглиблення двосторонніх відносин розширюватимуться можливості участі нашої держави у програмах і агентствах ЄС та зростатиме економічна база оподаткування у довгостроковому періоді. Негативними моментами будуть витрати, повіязані з необхідністю адаптації до стандартів ЄС та сплати внесків за участь у програмах ЄС, а також скорочення економічної бази оподаткування у короткостроковому періоді. За співвідношенням витрат (втрат) і здобутків виключно у сфері державних фінансів у короткостроковому періоді та за інших рівних умов збереження статус-кво у відносинах України з ЄС виглядає дещо привабливішим, ніж відносини у форматі Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Проте у довгостроковому періоді ситуація полярно зміниться. Повноправне членство України в ЄС стане вигідним з позиції державних фінансів, якщо наша країна на момент вступу відставатиме від ЄС за такими показниками, як ВНД на душу населення та частка неаграрних секторів в економіці. Проте істотне відставання за цими показниками означатиме неприйнятність перспектив членства України в ЄС з боку самого Союзу. Якщо ж буде досягнуто певної паритетності з відповідними показниками ЄС або складуться несприятливі політичні обставини, то слід розглядати альтернативні до членства шляхи подальшого євроінтеграційного поступу, зокрема, формат відносин країн ЄАВТ з ЄС.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28099 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського