РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000601804<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гура Н. О. 
Об'єднання співвласників багатоквартирних будинків: специфіка, проблеми та перспективи діяльності / Н. О. Гура // Економіка України. - 2015. - № 12. - С. 70-79. - укp.

Об'єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) створюють для реалізації права власності співвласниками, вдосконалення управління будинками та звільнення держави від цього обов'язку. Аналіз динаміки створення об'єднань співвласників в Україні свідчить про щорічне зростання їх більше ніж на 1000, але такі темпи зростання є недостатніми. ОСББ - специфічні неприбуткові організації, основою їх створення є наявність спільного майна, тому членство в ОСББ не повинно бути тільки добровільним. Ліквідувати таке об'єднання досить складно. У 2015 р. ОСББ змусили законодавчо сплачувати податок на прибуток. Боротьба громадськості допомогла скасувати цю норму. Об'єднання не надають послуги (крім надання в оренду майна), не є платниками податку на додану вартість; це питання було вирішено тільки у 2012 р. Управителем ОСББ є саме об'єднання, а не його голова. На сьогодні не вирішено проблеми майна об'єднання, передачі земельної ділянки у власність об'єднання, неплатежів мешканців, відсутності коштів на капітальний ремонт будинку, різниці в тарифах на опалення тощо. Частину питань на законодавчому рівні вже вирішено або буде вирішено з прийняттям розроблених законопроектів. На створення та діяльність ОСББ впливає людський фактор - активність чи пасивність мешканців, енергійність і професіоналізм голови, боротьба громадськості за розвиток об'єднань співвласників. Переваги цієї форми господарювання полягають у впливі мешканців на управління будинком, більшій контрольованості, нижчих витратах на утримання будинку в перспективі тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)441.216-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28099 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського