Кузнєцов С. В. Ефективність застосування синбіотика "Лактіалє Малюк Формула" у хворих на гострі кишкові інфекції дітей / С. В. Кузнєцов, Т. С. Жаркова, О. М. Ольховська, О. О. Кучеренко // Соврем. педиатрия. - 2015. - № 2. - С. 72-76. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.Мета роботи - оцінка ефективності застосування синбіотика "Лактіалє Малюк Формула" у дітей раннього віку, хворих на гострі кишкові інфекції (ГКІ). Під спостереженням перебувало 165 дітей віком від 6 міс. до 3 років. Контрольну групу склали 23 здорові дитини. Усім хворим на 1 - 3 та на 7 - 9 добу хвороби визначали у сироватці крові кількісний вміст цитокінів (ІЛ - 1<$E beta>, -2, -4, -6, -8, ФНП<$E alpha>), простагландинів (ПГЕ, ПГF2<$E alpha>), лізоциму та секреторного імуноглобуліну у копрофільтратах. В основну групу увійшли 76 дітей, які у комплексній терапії додатково одержували синбіотик "Лактіалє Малюк Формула" у віковому дозуванні. Групу порівняння склали 66 дітей, які отримували інші пробіотичні препарати. Контрольну групу склали 23 здорові дитини. Дослідження медіаторів запалення та місцевих факторів захисту показало відхилення їх вмісту в гострому періоді захворювання, що свідчить про активацію системної та місцевої запальної реакції. У періоді реконвалесценції ці показники наближалися до показників групи контролю, більше виразно у дітей, яким призначався препарат "Лактіалє Малюк Формула". Висновки: використання "Лактіалє Малюк Формула" у комплексній терапії хворих на ГКІ сприяє швидшій регресії клінічних симптомів захворювання. Висока ефективність, відсутність побічних ефектів дозволяє рекомендувати препарат до більш широкого застосування при ГКІ у дітей раннього віку. Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.1-52
Рубрики:
Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ
Повний текст Наукова періодика України Додаткова інформація про автора(ів) публікації: (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці) ![](/irbis_nbuv/images/info.png) Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
|