РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000601870<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Зелінська Н. Б. 
Особливості статевого розвитку дівчаток із синдромом Шерешевського - Тернера з різним каріотипом / Н. Б. Зелінська, І. Ю. Шевченко, Є. В. Глоба, Н. Л. Погадаєва // Соврем. педиатрия. - 2015. - № 3. - С. 54-58. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Мета роботи - оцінити особливості статевого розвитку хворих із синдромом Шерешевського-Тернера (СШТ) залежно від каріотипу в українській популяції. Проведено аналіз особливостей статевого розвитку 396 дівчаток віком від 8 до 18,2 років із СШТ залежно від каріотипу з використанням даних реєстру дітей України із затримкою зросту. Поглиблене обстеження проводилося 123 дівчаткам пубертатного віку з СШТ, з визначенням наявності клінічних, функціональних і гормональних ознак пубертату. Спонтанний справжній статевий розвиток відзначався у 14,6 % дівчат із СШТ в середньому віці 15 років. Він виникав у 25,8 % хворих з мозаїчним варіантом каріотипу, у 11,5 % з каріотипом 45,X і у 9,6 % з наявністю структурних аномалій хромосоми X. Рівні ФСГ і ЛГ у сироватці крові у дівчат пубертатного віку із СШТ достовірно вищі за наявності структурних аномалій хромосоми X і достовірно найнижчі - у разі хромосомного мозаїцизму. Нормальні розміри матки і яєчників спостерігали, відповідно, у 7,7 і 26,5 % дівчат з хромосомним мозаїцизмом, у 3,1 і 18,7 % дівчаток зі структурними аномаліями хромосоми Х і у 2 і 9,4 % хворих з каріотипом 45,X. Це може вказувати на можливу наявність нормального жіночого каріотипу 46, XX в тканинах яєчників та їх збережену функцію. Висновки: існує достатньо можливостей для забезпечення фертильності багатьох жінок із СШТ. Для цього важлива своєчасна та адекватна терапія статевими гормонами, починаючи з допубертатного віку, з метою формування наближеного до фізіологічного статевого розвитку, досягнення нормальних розмірів матки та яєчників, встановлення регулярного менструального циклу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.215 + Р733.41,32

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського