РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000602882<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Поєдинок Н. Л. 
Біотехнологічні основи інтенсифікації культивування їстівних і лікарських макроміцетів за допомогою світла низької інтенсивності : автореф. дис. ... д-ра біол. наук : 03.00.20 / Н. Л. Поєдинок; НАН України, Ін-т харч. біотехнології та геноміки. - Київ, 2015. - 48 c. - укp.

Розроблено новий напрям використання штучного світла низької інтенсивності в біотехнологіях культивування їстівних і лікарських грибів. Вперше встановлено, що короткочасне низькоінтенсивне випромінювання у видимій частині спектра викликає стимуляцію ростової та біосинтетичної активності макроміцетів, яка має пролонговану дію та може передаватися на подальшу онтогенетичну стадію від спор до міцелію. Запропоновано відсутні раніше високоефективні екологічно чисті методи цілеспрямованої регуляції біосинтетичної активності макроміцетів та інтенсифікації технологічних етапів їх вирощування за допомогою світла низької інтенсивності різної когерентності та спектрального складу, які дозволяють індукувати проростання спор, скоротити терміни культивування, зменшити кількість посівного матеріалу під час інокуляції субстратів, збільшити вихід біомаси та біологічно активних компонентів за глибинного культивування та врожайності плодових тіл та їх якість за твердофазного вирощування.


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.39 гриби + П241.924

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА417592 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського