РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000603368<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Письменна Ю. Б. 
Видовий склад мікроміцетів, виділених з гіпсокартону / Ю. Б. Письменна, А. Г. Суббота, Л. Т. Наконечна, І. М. Курченко // Мікробіол. журн.. - 2016. - 78, № 1. - С. 54-62. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Мета роботи - дослідити мікобіоту звичайного (ГКЛ) і вологостійкого (ГКЛВ) гіпсокартону двох типів та надати її екологічну характеристику. Мікроскопічні гриби виділяли з використанням способу моделювання впливу на гіпсокартон вологого повітря та безпосередньо води, а також за методами серійних розведень і прямого посіву на агаризовані поживні середовища. Аналіз мікобіоти гіпсокартону різних типів проведено з використанням методів кількісної екології. Вперше охарактеризовано мікобіоту звичайного і вологостійкого гіпсокартону та проведено її порівняння. За результатами моделювання впливу на гіпсокартон вологого повітря та безпосередньо води встановлено, що за дії підвищеної відносної вологості повітря (вище 90 %) розвивались види родів Aspergillus, Chaetomium, Dicyma, Pіnicillium. Прямий вплив води сприяв розвитку Alternaria, Cladosporium і Stachybotrys. Найвищу подібність мікобіоти встановлено для зразків гіпсокартону виробництва 2010 р. Найвище видове різноманіття мікроскопічних грибів встановлено для ГКЛВ 2010, що було вдвічі вищим, ніж для ГКЛ 2005; загальна кількість видів також була втричі більшою. З поверхонь картону та гіпсу виділено більше 50-ти видів мікроміцетів, серед яких на картоні гіпсокартону частіше траплялись A. flavipes, C. globosum, D. aurea, T. viride, а на гіпсовому осерді - A. chlamydosopra, A. infectoria, C. cladosporioides, S. chartarum.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е40*873 + Л779.85-1 с

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського