РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000603393<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Falfushynska H. I. 
Manifestations of oxidative stress and molecular damages in ovarian cancer tissue = Прояви окисного стресу та молекулярних ушкоджень у раковій тканині яйників / H. I. Falfushynska, L. L. Gnatyshyna, H. V. Deneha, O. Y. Osadchuk, O. B. Stoliar // The Ukr. Biochem. J.. - 2015. - 87, № 5. - С. 93-102. - Бібліогр.: 45 назв. - англ.

Зазначено, що показники окисного стресу є визнаними молекулярними маркерами та прогностичними критеріями злоякісного переродження тканини, проте їх виявлення залежать від типу пухлин і стадій їх розвитку. Мета дослідження - з'ясувати взаємозв'язок між характеристиками системи окисного стресу, у тому числі й метал-асоційованими, та проявами цитотоксичності в онкотрансформованій тканині яйників людини. Вперше встановлено вищий рівень Mn-супероксиддисмутазної активності цитозолю (на 630 %) і протеїну металотіонеїну (МТ, на 100 %) у трансформованій тканині у порівнянні з неураженою тканиною яйників. У пухлинній тканині є значно вищим рівень утворення оксирадикалів (на 332 %), нижчою активність каталази (на 49 %) і нижчим вміст відновленого глутатіону (на 46 %) і його редокс індексу (0,84 проти 0,89 у контролі). За відносно стабільного вмісту цинку, купруму та кадмію у складі МТ, вміст цинку та, особливо, купруму у недепонованій формі є істотно нижчим у трансформованій тканині, а вміст кадмію вищим. Дискримінантний аналіз всіх досліджуваних показників виявив, що підвищений вміст продуктів окисного ураження протеїнів, ліпідів, фрагментованої ДНК та активність катепсину Д, особливо його вільної форми (вище на 235 %) належить до головних характеристичних ознак онкотрансформованої тканини яйників.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.715.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського