РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000603412<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Grynyuk I. I. 
Computer prediction of biological activity of dimethyl-N-(benzoyl)amidophosphate and dimethyl-N-(phenylsulfonyl)amidophosphate, evaluation of their cytotoxic activity against leukemic cells in vitro = Комп'ютерне прогнозування біологічної активності диметил-N-(бензоїл)-амідофосфату і диметил-N-(фенілсульфоніл)-амідофосфату, оцінка їх цитотоксичної дії на лейкозні клітини in vitro / I. I. Grynyuk, S. V. Prylutska, N. S. Kariaka, T. Yu. Sliva, O. V. Moroz, D. V. Franskevych, V. M. Amirkhanov, O. P. Matyshevska, M. S. Slobodyanik // The Ukr. Biochem. J.. - 2015. - 87, № 6. - С. 154-161. - Бібліогр.: 15 назв. - англ.

Синтезовано та ідентифіковано методами ІЧ, <^>1H і <^>31P ЯМР спектроскопії структурні аналоги beta-дикетонів - диметил-N-(бензоїл)амідофосфат (HCP) та диметил-N-(фенілсульфоніл)амідофосфат (HSP). Із використанням комп'ютерних програм PASS та ACD/Labs здійснено скринінг біологічної активності та розраховано фізико-хімічні параметри сполук HCP та HSP. Виявлено широкий спектр біологічної активності цих сполук, зокрема протипухлинну активність. Теоретичні розрахунки критеріїв біодоступності вказують на те, що досліджувані сполуки не мають жодних відхилень від правил Ліпінського. Сполука HCP характеризується вищою ліпофільністю за фізіологічних значень pH у порівнянні з HSP. Продемонстровано часо- та дозозалежний цитотоксичний ефект досліджуваних сполук щодо лейкозних клітин L1210. Виявлено більш виразний і ранній цитотоксичний ефект HCP у порівнянні з HSP. За дії сполуки HSP у концентрації 2,5 мМ спостерігалось 3-разове посилення продукування АФК у ранній період інкубації, зниження життєздатності клітин на 40 % через 48 год і на 66 % - через 72 год. На підставі комп'ютерних розрахунків і проведених досліджень зроблено висновок, що сполука HCP є перспективною для цілеспрямованої хімічної модифікації з метою посилення її протипухлинної дії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.82

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського