РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000603431<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Пасієшвілі Л. М. 
Клініко-патогенетичні особливості перебігу неалкогольної жирової хвороби печінки у хворих на бронхіальну астму та ожиріння / Л. М. Пасієшвілі, Н. М. Железнякова, Т. М. Пасієшвілі // Гастроентерологія : зб. наук. пр.. - 2015. - Вип. 4. - С. 47-52. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Внаслідок коморбідності бронхіальної астми (БА) й ожиріння відбувається формування неалкогольної жирової хвороби печінки (НАЖХП), за наявності якої виникають зміни в патогенетичних ланках захворювання. Мета роботи - підвищення ефективності діагностики НАЖХП у хворих на БА, що перебігає на тлі ожиріння, шляхом встановлення зв'язку між показниками цитокінової ланки імунітету та жирнокислотного спектра крові (ЖКСК). Обстежено 50 хворих на БА, серед яких у 27 захворювання перебігало на тлі ожиріння. Вивчено показники ліпідного та вуглеводного спектрів крові, вміст інтерлейкінів -1, -2, -4, -6 і сумарне значення насичених, ненасичених і поліненасичених жирних кислот. Показано, що коморбідність БА та ожиріння, внаслідок якої формується НАЖХП, призводить до змін у ліпідному та вуглеводному спектрах крові, що характеризуються гіперліпідемією та порушенням толерантності до глюкози. Одночасно реєструються зміни в цитокіновій ланці імунітету (ознаки латентного запалення) та ЖКСК із розвитком нестабільності клітинних мембран і порушенням вироблення ейкозаноїдів. Це, своєю чергою, забезпечує безперервність запального процесу (його хронізацію) та ураження інших органів і систем (зокрема, серцево-судинної) за рахунок розвитку ендотеліальної дисфункції. Отже, за поєднаного перебігу БА й ожиріння формується НАЖХП і виникають передумови до прогресування патологічного процесу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.51-3 + Р412.202 + Р415.202.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж63141 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського