РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000603772<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Оптимізація зменшення рецидивів пієлонефриту в осіб з уретеролітіазом єдиної нирки після контактної літотрипсії / С. О. Возіанов, А. І. Бойко, В. В. Спиридоненко, О. Л. Мороз, А. Ю. Гурженко, Д. І. Купрін, Т. І. Шматюк, Н. М. Чумак // Урологія. - 2015. - 19, № 2. - С. 30-39. - укp.

Дослідження проведено у 82 осіб з гострою калькульозною обструкцією (ГКО) на тлі уретеролітіазу єдиної нирки (ЄН). Хворих було поділено на три групи: І - вищевказаний діагноз, пацієнтам проводили трансуретеральну контактну літотрипсію (ТУКЛ) та традиційну терапію з додаванням концентрату журавлини (КЖ, n = 36); ІІ - вищезгаданий діагноз, з аналогічним лікуванням, але без КЖ (n = 27); ІІІ - проводили пункційну нефростомію з подальшою екстракорпоральною ударно-хвильової літотрипсією (ЕУХЛ, n = 19). Контрольну групу склали 20 здорових осіб. Прийом концентрату журавлини (Кренфорс, "Solepharm" LLC, Латвія) проводився через 2 тижні від проведення операції протягом 3 місяців, у перші 2 тижні кожного місяця, per os по 2 капсули на добу - вранці та ввечері. Дослідженнями було встановлено, що на 90-ту добу рівень рецидивів у І групі зменшився на 91 %, ІІ - на 84 %, в ІІІ - на 73 % (p < 0,05), що корелювало з рівнями бактериурії. Ліквідація ГКО у осіб з ЄН є першочерговим завданням, яке потрібно проводити методами зовнішнього (або внутрішнього) дренування протягом перших 2 діб, з подальшим вибором малоінвазивного методу лікування. Вибір методу лікування уролітіазу потребує мінімального оперативного втручання, при цьому ТУКЛ не несе значної руйнівної дії на структуру та функції ЄН, на відміну від більш інвазивного методу екстракорпоральної ударно-хвильової літотрипсії. Високий рівень виникнення рецидивів інфекційно-запального процесу в ЄН є показом до призначення рослинних засобів, що мають патогенетичний вплив на уропатогени, тому застосування концентрату журавлини (кренфорс), після проведення ТУКЛ, дозволяє одержати результати, вірогідно кращі у 2,8 раза за традиційну терапію після ЕУХЛ.

Обследовано 82 пациента с острой калькулезной обструкцией (ОКО) на почве уретеролитиаза единственной почки (ЕП). Исследуемые были разделены на три группы: І - вышеуказанный диагноз, пациентам проводили трансуретеральную контактную литотрипсию (ТУКЛ) и традиционную терапию с добавлением концентрата клюквы (КК, n = 36); ІІ - вышеупомянутый диагноз, с аналогическим лечением, но без КК (n = 27); ІІІ - проводили пункционную нефростомию с последующей экстракорпоральной ударно-волновой литотрипсией (ЭУВЛ, n = 19). Контроль составили 20 здоровых лиц. Прием концентрата клюквы (Кренфорс, "Solepharm" LLC, Латвия) проводился спустя 2 недели после проведения операции в течение 3 месяцев, в первые 2 недели каждого месяца, per os по 2 капсулы в сутки - утром и вечером. Исследованиями было установлено, что на 90-е сутки уровень рецидивов в І группе уменьшился на 91 %, ІІ - на 84 %, в ІІІ - на 73 % (p < 0,05), что коррелировало с уровнями бактериурии. Ликвидация ОКО у лиц с ЕП является первоочередной задачей, которую нужно проводить методами внешнего (или внутреннего) дренирования в течение первых 2 суток, с последующим малоинвазивным лечением. Выбор последнего требует минимального оперативного вмешательства, при этом ТУКЛ не имеет значительного разрушительного воздействия на структуру ЕП, в отличие от более инвазивного метода ЭУВЛ. Высокий уровень возникновения рецидивов инфекционно-воспалительного процесса в ЕП является показанием к назначению растительных средств, имеющих патогенетическое влияние на уропатогены, поэтому применение концентрата клюквы (кренфорс), после проведения ТУКЛ, позволяет получить результаты, достоверно лучшие в 2,8 раза, нежели традиционная терапия после ЕУВЛ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.540.112 + Р696.504.3-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15869 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського