РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000604038<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Іоффе О. Ю. 
Застосування концепції швидкого відновлення (fast track) при лікуванні хворих з післяопераційними вентральними грижами / О. Ю. Іоффе, Т. В. Тарасюк, О. П. Стеценко, Ю. П. Цюра, М. С. Кривопустов // Хірургія України. - 2016. - № 1. - С. 41-45. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Мета роботи - оцінити можливості застосування концепції швидкого відновлення хворого у разі хірургічного лікування післяопераційних вентральних гриж. У період із серпня 2011 до січня 2015 р. у клініці кафедри загальної хірургії № 2 Національного медичного університету ім. О. О. Богомольця планове хірургічне лікування пройшли 132 хворих з післяопераційними вентральними грижами, з них у 28-ми операції виконали лапароскопічно, у 104-х - за "відкритою" методикою. Мультимодальна програма ведення хворих передбачала спільні для обох груп елементи, спрямовані на швидке відновлення у післяопераційний період. Середня тривалість "відкритої" герніопластики становила (143 +- 49) хв. лапароскопічної - (119 +- 31) хв. Лапароскопічна методика герніопластики не передбачала дренування ран та черевної порожнини. За застосування лапаротомного доступу післяопераційну рану в 72-х (69,2 %) випадках дренували за Редоном. Через 5 - 6 год після з лерації за методикою sublay 66 (63,5 %) пацієнтів змогли зайняти вертикальне положення й активізувати руховий режим у межах палати, решта - впродовж першої доби. Післяопераційний ліжко-день у групі пацієнтів після "викритої" герніопластики становив у середньому (7,98 +- 1,36) доби, після лапароскопічної операції - (2,63 +- 1,28). Висновки: концепція оптимального (швидкого) відновлення хворих (fast track) є комплексною програмою ведення пацієнта в до-, інтра- та післяопераційний період, яка передбачає багатокомпонентне знеболювання з мінімально можливим застосуванням опіатних анальгетиків, ранню активізацію хворих у межах палати та відділення, а також максимально ранній початок перорального харчування. Застосування малоінвазивних лапароскопічних технологій під час лікування післяопераційних вентральних гриж надає змогу впровадити концепцію швидкого відновлення у хірургічну практику, скоротити тривалість перебування пацієнта в стаціонарі, зменшити частоту післяопераційних ускладнень, прискорити соціальну і трудову реабілітацію.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.463.054.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24001 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського