РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000604195<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кривдік С. Г. 
До проблеми карбонатитів і карбонатитових комплексів / С. Г. Кривдік // Геол. журн.. - 2016. - № 1. - С. 7-20. - Бібліогр.: 40 назв. - укp.

На підставі аналізів авторських та літературних даних зроблено висновок про те, що первинний склад більшості карбонатитів був лужнокарбонатний типу карбонатитів і туфів вулкану Олдоіньо-Лентаї (з високим вмістом Na2CO3, K2CO3, CaCO3 і підпорядкованим - MgCO3, FeCO3). Такі карбонатитові розплави реагували з вміщуючими породами (частіше гранітоїдами) і зумовлювали їх фенітизацію, а CaCO3, MgCO3, FeCO3, як залишкові компоненти, кристалізувались як відомі типи інтрузивних карбонатитів (кальцитові, доломітові, анкеритові). Інтрузивні карбонатитові комплекси мають в своєму складі такі ультраосновні і лужні породи, як олівініти (інколи дуніти), якупірангіт-піроксеніти, мелілітоліти, ійоліт-мель-тейгіти, нефелінові і лужні сієніти, фоскорити та карбонатити, які можуть проявлятися в рудних комбінаціях (повністю або в наявності одного чи двох типів названих порід). Споріднені з карбонатитовими магмами силікатні лужні розплави (типу мелілітитів, меланефелінітів) нормативно і модально є недонасиченими SiO2 і безпольовошпатовими. Базальтові розплави не спроможні генерувати карбонатити. Карбонатити відрізняються від макроскопічно подібних кальцифірів і мармурів геохімічними особливостями та характером рудоносності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д347.54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22224 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського