РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000604201<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Вижва С. А. 
Принципи та методи моделювання стану геологічного середовища з метою прогнозування газодинамічних явищ / С. А. Вижва, О. М. Іванік, В. В. Литвинов, М. В. Назаренко, К. М. Бондар // Геол. журн.. - 2016. - № 1. - С. 94-102. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Розроблено методологічні принципи та методику моделювання стану геологічного середовища, метою якого є інформаційно-аналітичне забезпечення системи моніторингу міграції та утворення скупчень метану у вугільних родовищах, а також прогнозування геодинамічних явищ у гірничих виробках. Як методолого-методичний інструмент реалізації цієї мети пропонується інтегральна геолого-геофізична модель, що є віртуальним багатоаспектним відображенням геологічного середовища обраного геологічного об'єкта. Цільові предметні візуалізації моделі призначені для забезпечення вирішення головних питань про геологічну будову, речовинний склад та геомеханічні властивості породних комплексів об'єкта, необхідних для вирішення конкретних завдань щодо оцінювання еколого-гірничо-геологічного його стану із прогнозуванням небезпечних геологічних процесів, насамперед, геодинамічних явищ. З метою апробації методики розробки інтегральної цифрової геолого-геофізичної моделі обрано ділянку (гірничий масив вугільного родовища) Бежанівську-3, розташовану в Алмазно-Мар'їнському геолого-промисловому районі Донбасу. На базі відомої геоінформаційної системи K-Mine створено базу даних та побудовано цифрову тривимірну модель родовища, що забезпечує візуалізацію інформації про будову, речовинний склад гірничого масиву та визначення напружено-деформованого стану породних комплексів, а також здійснення підрахунку запасів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д38 + И14-11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22224 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського