РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000604517<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Тимків О. В. 
Аналіз методів розрахунку режимів роботи систем магістральних газопроводів / О. В. Тимків // Розвідка та розробка нафт. і газ. родовищ. - 2014. - № 1. - С. 93-99. - Бібліогр.: 29 назв. - укp.

Розглянуто методи розрахунку режимів роботи систем магістральних газопроводів. У літературі практично відсутні поради щодо вибору методу розв'язання подібних задач. Як правило, автори різних праць розглядають окремо теплові та гідродинамічні задачі, а вивчення окремих задач суттєво допомагає при виборі чисельного методу розв'язання і його реалізації на ЕОМ. При розрахунках неусталених неізотермічних режимів для задач в одномірній постановці ефективніше застосовувати метод сіток, причому перевагу надають неявним схемам. При розв'язуванні задач у двомірній постановці для газопроводів невеликої довжини зручно використовувати локально-одномірний метод і метод змінних напрямків: для газопроводів великої довжини, а також для розрахунків складних газотранспортних систем при двомірному описі течії газу доцільно використовувати метод "прямих". При розв'язуванні задач із непрямокутними межами, зокрема задачі теплообміну з грунтом, який має складну поверхню можливе застосування інтегрального методу: використання методу сіток ефективніше, якщо застосовується схема інтегрування за часовою змінною не нижче другого порядку. Найсучаснішим методом розв'язку систем диференційних рівнянь є метод кінцевих елементів і його подальше розроблення - метод суперелементів.


Індекс рубрикатора НБУВ: О76-022

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23665 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського