РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000604570<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Крутько Є. М. 
Оптимізація заходів профілактики та методів інтенсивної терапії поліорганної дисфункції у постраждалих з політравмою тяжкого ступеню : автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.30 / Є. М. Крутько; Харків. нац. мед. ун-т. - Харків, 2015. - 32 c. - укp.

На основі проведеного комплексного клінічного дослідження і аналізу причинно-наслідкових факторів травми запропоновано такі методи профілактики та інтенсивної терапії постраждалих із синдромом поліорганної дисфункції у разі політравми, як: спосіб багатокомпонентного знеболювання, методики регіонарної блокади, гемофільтрація з використанням препарату L-орнітин, L-аспартат, що дозволило знизити споживання наркотичних анальгетиків у постраждалих із політравмою тяжкого ступеня в 2,3 раза, тривалість респіраторної підтримки - у 1,4 раза, ступінь пошкодження легень - у п'ять разів, відсоток розвитку ендотоксемії у постраждалих із синдромом поліорганної дисфункції за політравми - у 1,2 раза. На великому клінічному матеріалі (316 осіб) доповнено наукові дані щодо основних змін, що виникають за розвитку синдрому поліорганної дисфункції у тяжкотравмованих. Післятравматичні ускладнення у процесі формування синдрому поліорганної дисфункціїї виявлено у 92 % постраждалих. Найбільша частота розвитку доводилась на 3 - 9-ту добу післятравматичного періоду. Уточнено наукові дані, що вираженість синдрому поліорганної дисфункції за політравми залежить більшою мірою від тяжкості анатомічних ушкоджень та кількості ушкоджених анатомо-функціональних ділянок. Вперше доведено, що порушення балансу про- і протизапальних цитокінів, виражена активація імуносупресорної ланки імунітету визначаються на 7 - 8-му добу за політравми. Вперше доведено, що за політравми імунна система брала участь у формуванні адаптаційної реакції на етапі ішемії-реперфузії, наслідком чого був розвиток синдрому системної запальної відповіді, генералізація якого реалізувалася активованими імунокомпетентними клітинами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.1-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА417181 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського