РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000604817<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Юнусова Е. А.-Г. 
Становлення та розвиток ідей педагогічного антропологізму в гуманістично орієнтованому навчанні і вихованні в Україні (друга половина XX - початок XXI століття) : автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.01 / Е. А.-Г. Юнусова; Мелітоп. держ. пед. ун-т ім. Б. Хмельницького. - Мелітополь, 2015. - 20 c. - укp.

Досліджено ідеї педагогічного антропологізму, реалізовані у гуманістично орієнтованому навчанні та вихованні в Україні другої половини XX - початку XXI ст. Педагогічний антропологізм концептуалізовано як міждисциплінарний принцип і загальнонауковий спосіб вивчення розвитку людини у процесі навчання та виховання через аналіз можливостей розвитку людини та відповідності процесу навчання та виховання її біо-соціо-духовній природі, що й було реалізовано в гуманістично орієнтованій педагогіці й практиці України другої половини XX - початку XXI ст. Розкрито потенціал і роль ідей антропологізму в концептуалізації педагогічного знання, його науково-методологічних засад, теоретичних обгрунтувань освітніх новацій, інновацій і наукових педагогічних досліджень, виявлено й охарактеризовано основні тенденції розвитку антропологічних ідей в педагогічній теорії і практиці. Узагальнено досвід вітчизняних педагогів щодо реалізації педагогічного антропологізму в гуманістично орієнтованих інноваційних технологіях навчання і виховання. Проаналізовано перші практичні спроби антропологічної експертизи якості навчання та виховання, зокрема у модернізації шкільної та вищої педагогічної освіти, головним критерієм в яких постає здатність людини на основі моральних принципів самостійно регулювати власну життєдіяльність.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР)6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА418049 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського